Info z rynkuMagazyny

Panattoni buduje nowy zakład produkcyjny koło Gniezna

Deweloper planuje budowę budynku o powierzchni około 13 000 metrów kwadratowych

Panattoni buduje nowy zakład produkcyjny Maxcess, firmy działającej w branży innowacyjnych produktów i usług dla automatyzacji w obszarze produkcji. Projekt umożliwi przeniesienie istniejącego zakładu oraz znaczący wzrost zatrudnienia. Obiekt stanie się centralnym punktem działalności Maxcess w Europie.

Panattoni buduje zakład produkcyjny Maxcess

Uroczyste umieszczenie kamienia węgielnego pod tym projektem miało miejsce 16 października 2023 roku.

W ceremonii wmurowania kamienia węgielnego uczestniczyli Alexander Haid, dyrektor generalny Maxcess Europe, Marek Foryński, dyrektor zarządzający w Panattoni oraz Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo. Panattoni zbuduje nowy zakład produkcyjny Maxcess w nowo powstającej strefie ekonomicznej w Gminie Łubowo. Obiekt BTS będzie zatrudniać aż 350 pracowników, a zakończenie budowy planowane jest na koniec lutego 2024 roku.

Po raz kolejny Panattoni BTS realizuje zakład, który staje się sercem dla całej europejskiej działalności światowego gracza. Strategiczny charakter inwestycji wymaga szczególnego podejścia, które stanowi motto naszego oddziału. Dlatego okazaliśmy się idealnym partnerem dla firmy Maxcess w ich relokacji i ekspansji. Istotnym aspektem szycia na miarę jest lokalizacja, która pozwoli na zachowanie dotychczasowego sprawdzonego i doświadczonego zespołu. Ten projekt ma wszystko, by okazać się ogromnym sukcesem – mówi Marek Foryński, dyrektor zarządzający w Panattoni.

Panattoni buduje nowy zakład produkcyjny Maxcess. Obiekt stanie w Łubowie
YT/Gmina Łubowo

Czytaj też: Panattoni znów buduje na Targówku. Powstaje kolejny obiekt

Współpraca Panattoni i Maxcess

Nowy obiekt będzie pełnić rolę kluczowego centrum produkcji firmy w Europie, wpasowując się w strategię rozwoju przedsiębiorstwa. Ponadto, skoncentrowanie wszystkich operacji firmy pod jednym dachem usprawni procesy, takie jak nawijanie, prowadzenie, cięcie i transport materiałów. Obszar, na którym powstaje główny zakład produkcyjny Maxcess w Europie, pozostawia również miejsce na ewentualną rozbudowę w przyszłości.

Nowa lokalizacja w Łubowie doskonale wpisuje się w naszą wizję rozwoju i innowacji. Oferuje atrakcyjne i inteligentne środowisko, które zwiększy naszą zdolność do opracowywania nowych produktów i usług, jednocześnie korzystając z lepszych połączeń transportowych i nowoczesnej, wypełnionej światłem przestrzeni roboczej. Z Łubowem stajemy się liderem w opracowywaniu i produkcji najnowocześniejszych produktów technologicznych tak na rynek europejski, jak i światowy, co jest przykładem naszego globalnego wpływu a jednocześnie zaangażowania w lokalny rozwój – komentuje z entuzjazmem Alexander Haid, dyrektor generalny Maxcess Europe.

Deweloper planuje budowę budynku o powierzchni około 13 000 metrów kwadratowych, który będzie służyć m.in. produkcji wyrobów przeznaczonych dla sektora przemysłowego. W ramach tego projektu, firma Maxcess planuje kontynuację rozwoju technologicznego oraz modernizację maszyn, sprzętu i oprogramowania. Deweloper dąży również do uzyskania certyfikatu środowiskowego BREEAM na poziomie Excellent.

Czytaj też: Branża budowlana słabo przędzie. Brakuje pracowników, popytu i KPO

Mimo, że budowa dopiero ruszyła, jest ona podsumowaniem owocnego, choć też pełnego pracy, procesu przygotowań, uzyskiwania pozwoleń czy wymagającego, ale skutecznego przetargu na zakup działki. Ogromne znaczenie miało dla nas wzajemne zaufanie oraz transparentność między Panattoni i Maxcess. To idealne warunki pracy dla naszego działu. Mimo, że proces budowy będzie przebiegał w dużej części zimą, wsparcie ze strony klienta jest gwarancją, że realizacja przebiegnie bardzo sprawnie – podsumowuje Bartłomiej Adamczyk, Technical Development Senior Manager w Panattoni BTS.

Panattoni ukończył największą inwestycję w Małopolsce! Oto Park Kraków North

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button