Magazyny

Panattoni z kredytem na kolejny projekt! Rusza Park Tricity East V

Panattoni Park Tricity East V znajduje się w bliskim sąsiedztwie autostrady A1

Deweloper Panattoni otrzymał kredyt w wysokości ponad 32 milionów euro od mBanku na finansowanie budowy swojego najnowszego projektu – pierwszej hali w ramach kompleksu Panattoni Park Tricity East V.W nowym obiekcie firma Regesta będzie obsługiwać swoje największe centrum logistyczne w Polsce.

Panattoni Park Tricity East V już wynajęty

Pomorze to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów w sektorze nieruchomości przemysłowych. Na koniec 2018 roku ogólna powierzchnia logistyczna dostępna w tym województwie wynosiła 450 000 metrów kwadratowych, jednak do końca 2022 roku wzrosła aż trzykrotnie. Ten błyskawiczny wzrost i znaczący potencjał zyskały uznanie instytucji finansowych, w tym mBanku, który udzielił firmie Panattoni kredytu na budowę hali o powierzchni 50 000 metrów kwadratowych w ramach projektu Park Tricity East V.

Czytaj też: Panattoni buduje nowy zakład produkcyjny koło Gniezna

Nasza nowa inwestycja będzie korzystać z największych atutów regionu Trójmiasta – bliskości jednego z największych bałtyckich portów i bardzo dużej populacji aglomeracji. Gdańsk jest jednym z nielicznych miast w Polsce, w których liczba mieszkańców wzrosła w ostatnich dziesięciu latach, a Gdynia jest najludniejszym w kraju miastem niewojewódzkim. Dlatego region ten przyciąga biznes, który zyskuje potencjał na międzynarodową działalność i nieustanny rozwój. Dziękujemy mBankowi za zaufanie i dołożenie kolejnej cegiełki do zwiększania atrakcyjności biznesowej Trójmiasta – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni.

Obiekt będzie eko

Panattoni Park Tricity East V znajduje się w bliskim sąsiedztwie autostrady A1, obwodnicy Trójmiasta oraz terminalu kontenerowego Baltic Hub. Chociaż budowa hali dopiero ruszyła, firma Regesta już wynajęła 36 000 metrów kwadratowych powierzchni nowego obiektu i planuje uruchomić w nim swoje największe centrum logistyczne w Polsce. Dzięki tej lokalizacji, firma będzie mogła efektywnie współpracować z portem, prowadzić przeładunek kontenerów w Baltic Hub oraz rozwijać swoje usługi w obszarze transportu morskiego.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Deweloper planuje wybudować nowy obiekt zgodnie ze standardami jakości BREEAM na poziomie Excellent. Obiekt zostanie wyposażony w ekologiczne rozwiązania, w tym w systemy efektywnego zarządzania zużyciem wody i energii. Firma zapowiada, że przy budowie nowej hali będzie stawiać na aspekty ekologiczne, wspieranie różnorodności biologicznej oraz troskę o dobre samopoczucie użytkowników.

Panattoni ukończył największą inwestycję w Małopolsce! Oto Park Kraków North

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button