LotniczyTransport

Dyrektor AirAsia pod ostrzałem za… masaż topless podczas spotkania zarządu

Internauci stwierdzili, że działania Fernandesa były nieodpowiednie i źle odbiły się na wizerunku AirAsia

Tony Fernandes, dyrektor linii lotniczych AirAsia, znalazł się pod ostrzałem krytyki po opublikowaniu na LinkedIn swojego zdjęcia topless. Szef linii lotniczej zdjął koszulkę na czas masażu. Sęk w tym, że ten masaż odbywał się podczas spotkania zarządu.

Dyrektor generalny AirAsia zachował się nieprofesjonalnie

Są pewne rzeczy, które po prostu nie są przeznaczone do publikacji Internecie. Przekonał się o tym dyrektor generalny AirAsia, Tony Fernandes, który udostępnił swoje zdjęcia bez koszulki na profilu LinkedIn. Szef linii lotniczej siedział topless podczas zebrania zarządu. Jakby tego było mało, Fernandes siedział bez koszulki ponieważ… był w trakcie masażu. Jak informuje portal Simple Flying, internauci stwierdzili, że działania Fernandesa były nieodpowiednie i źle odbiły się na wizerunku AirAsia.

Trzeba kochać Indonezję i kulturę AirAsia. Mogę przyjmować masaż i prowadzić spotkanie zarządu. Robimy ogromne postępy, a teraz ustaliłem strukturę firmy Capital A. Przed nami ekscytujące dni. Jesteśmy dumni z tego, co stworzyliśmy, i nigdy nie straciliśmy celu z oczu – brzmiał opis zdjęcia, które zostało później usunięte.

Czytaj też: Aktywiści klimatyczni zaatakowali prezesa Ryanair! Obrzucili go kremówką

Biorąc pod uwagę znaczącą rolę Tony’ego Fernandesa w globalnej branży lotniczej, treść jego postu oraz kontekst odbywającego się spotkania zarządu na platformie LinkedIn, która zazwyczaj skupia się na profesjonalnym biznesie, można sobie tylko wyobrazić skalę krytyki, jaką otrzymał.

Internauci zgorszeni zachowaniem dyrektora

Chociaż niektóre komentarze pod jego postem miały lekki charakter, sugerując, że chcieliby dołączyć do AirAsia lub AirAsia Indonesia z uwagi na taki otwarty klimat, większość opinii publicznej twierdziła, że zachowanie szefa linii lotniczej było nieodpowiednie, a niektórzy sugerowali nawet, że było obrzydliwe.

Czytaj też: Wietnam chce ograniczyć chińską dominację na rynku metali ziem rzadkich. Przy wsparciu Zachodu

Jak informuje portal Simple Flying, opinia publiczna była także zaskoczona tym, dlaczego Fernandes uznał, że publikacja takiego materiału na LinkedIn lub w ogóle online, spodoba się internautom. Nawet jeśli jego zamysłem miało być promowanie otwartej kultury pracy w AirAsia, to zastanawiające jest czemu wejście na spotkanie zarządu bez koszulki i publikowanie tego na profesjonalnej platformie społecznościowej byłoby uważane za akceptowalne, szczególnie przez pozostałych uczestników spotkania.

Nowe linie lotnicze na Malediwach. Aż trzy w ciągu zaledwie 4 dni!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button