Transport

Łańcuch dostaw PKN ORLEN zostanie umocniony dzięki kolejnej inwestycji

Łańcuch dostaw PKN ORLEN zostanie umocniony dzięki inwestycji w innowacyjną platformę firmy Shippeo, którą z powodzeniem stosują takie przedsiębiorstwa jak Coca-Cola HBC, Carrefour, Grupa Renault, czy Total. Warto zaznaczyć, to już piąta i jak dotąd największa inwestycja bezpośrednia PKN ORLEN realizowana za pośrednictwem funduszu korporacyjnego ORLEN VC.

ORLEN VC znowu inwestuje. Do portfolio funduszu dołączyła piąta firma

Jak poinformował Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, fundusz korporacyjny ORLEN VC w pierwszym roku swojej działalności zbudował portfel składający się z pięciu spółek technologicznych z całej Europy oraz dwóch zagranicznych funduszy inwestycyjnych. Tym samym koncern dołączył do zestawienia nie tylko największych, ale też najbardziej aktywnych funduszy inwestycyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka, według słów Prezesa Zarządu PKN ORLEN, nieustannie szuka ciekawych okazji inwestycyjnych, aby wspierać rozwój połączonej Grupy i rozwijać innowacyjność i technologie w każdym segmencie działalności.

Zobacz także: Grupa ORLEN sfinalizowała proces połączenia z PGNiG

Przy czym piątą spółką, która stosunkowo niedawno dołączyła do portfolia ORLEN VC, jest francuskie przedsiębiorstwo Shippeo. Technologia tej firmy oferuje szeroki zakres funkcjonalności i narzędzi, które w ramach jednej platformy pomagają tworzyć bardziej wydajne, zautomatyzowane i zrównoważone procesy zarządzania łańcuchem dostaw, zwiększając współpracę wszystkich zaangażowanych stron. Warto zaznaczyć, że Shippeo zaufały tak rozpoznawalne firmy, jak Coca-Cola HBC, Carrefour, Renault Group, Schneider Electric, Total, Faurecia, czy Saint-Gobain. Sama spółka zaś obecnie monitoruje ponad 32 miliony przesyłek rocznie w 110 krajach.

Kluczową i decydującą o pozycji rynkowej technologią francuskiego przedsiębiorstwa, jest autorski algorytm uczenia maszynowego, oferujący najwyższą na rynku dokładność przewidywanego czasu dostawy. Jest on zasilany danymi pozyskiwanymi w czasie rzeczywistym z ponad 850 źródeł, takich jak systemy telematyczne, TMS, czy API/EDI, umożliwiając śledzenie wszystkich przesyłek we wszystkich rodzajach transportu. Możliwość zapewnienia wglądu w łańcuchy dostaw w czasie rzeczywistym oraz szybkiej reakcji na pojawiające się problemy. Ponadto pozwala wygenerować znaczne oszczędności dla klientów, a zaawansowane moduły analityczne spółki – optymalizować istniejące, niewydajne procesy, również pod względem generowanego śladu węglowego.

Zobacz także: Orlen zbuduje stacje tankowania wodoru w Wałbrzychu, Poznaniu i Katowicach

Łańcuch dostaw PKN ORLEN zostanie umocniony

Jak zaznaczył Marek Garniewski, Prezes Zarządu ORLEN VC, PKN ORLEN widzi, jak procesy logistyczne stają się coraz bardziej złożone. Przy czym, jest to znaczące wyzwanie, zwłaszcza w perspektywie połączenia z Grupami LOTOS i PGNiG. Inwestycja ORLEN VC w technologie umożliwiające lepszą widoczność w łańcuchu dostaw może pomóc koncernowi skuteczniej radzić sobie z tymi wyzwaniami. Zwiększona widoczność w łańcuchu dostaw to klucz do lepszego zarządzania operacjami i optymalizacji procesów. Z tego powodu wdrożenie tego typu rozwiązania w Grupie ORLEN może przełożyć się na większą wydajność i efektywność działalności.

PGNiG Obrót Detaliczny wprowadza do oferty nowe rozwiązanie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button