LotniczyTransport

Nigeryjski przewoźnik odbiera pierwszego Airbusa i planuje ekspansję

Wcześniej Fly2Sky wynajmował maszynę firmom airBaltic, Braathens International Airways i Tap Air Portugal

Linie United Nigeria Airlines odebrało swój pierwszy samolot Airbus A320 o oznaczeniu LZ-FSA, co stanowi kamień milowy dla krajowego przewoźnika i wspiera jego plany ekspansji. Maszyna wynajmowana od Fly2Sky poprawi komfort i łączność klientów w obrębie granic Nigerii. 

Linie United Nigeria Airlines odbierają pierwszy samolot Airbus

United Nigeria Airlines planuje wykorzystać samolot Airbus A320 do zwiększenia zdolności przewozowej i zapowiada ekspansję międzynarodową, oczekując na zgodę władz lotnictwa cywilnego oraz na dostarczenie samolotów na dłuższe trasy.

Jak informuje portal Simple Flying, A320-200 o numerze rejestracyjnym LZ-FSA to pierwszy samolot Airbusa dołączający do floty UNA. Maszyna przybyła z Sofii i wylądowała na lotnisku międzynarodowym Murtala Muhammed w Lagos (LOS). Trasa prowadziła przez Morze Śródziemne, Tunezję, Algierię i Niger. Wcześniej Fly2Sky wynajmował maszynę firmom airBaltic, Braathens International Airways i Tap Air Portugal.

UNA będzie eksploatować LZ-FSA od połowy października do końca marca 2024 roku. Przewoźnik obecnie obsługuje loty krajowe do siedmiu destynacji przy wykorzystaniu trzech samolotów Embraer 145LR. Umiejscawiając swojego A320 w Nigerii, Fly2Sky wesprze zimowe połączenia United Nigeria Airlines, przyczyniając się tym samym do rozwoju lokalnej branży lotniczej.

Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem naszego Airbusa A320 LZ-FSA do serca Nigerii i zapewnieniem bezproblemowego wsparcia operacji zimowych dla United Nigeria Airlines. Ta współpraca to nie tylko rozwijanie naszej działalności, ale także umacnianie więzi z partnerami na kontynencie afrykańskim – komentuje Aleksandrs Gusevs, CCO Fly2Sky.

Czytaj też: Skandaliczna inauguracja Nigeria Air okazała się ogromnym oszustwem

Linie zwiększyły ilość lotów do wielu destynacji

United Nigeria ujawniło, że nowy samolot Airbus A320 będzie latał codziennie do i z Asaby (ABB), Enugu (ENU), Abuji (ABJ), Lagos (LOS) i Port Harcourt (PHC). Przewoźnik zwiększy także częstotliwość lotów do Owerri (QOW) i Anambra (ANA). Ponadto ogłoszono uruchomienie połączeń do Sokoto (SKO), Kano (KAN) oraz nowego połączenia regionalnego do Akry (ACC), ale rezerwacja biletów nie jest jeszcze możliwa.

Jak informuje portal Simple Flying, na trasach obsługiwanych przez A320 przewoźnik oczekuje wzrostu zdolności przewozowej o nawet 100 miejsc. LZ-FSA ma 150 miejsc w konfiguracji dwuklasowej, z 138 miejscami w ekonomicznej i 12 w biznesowej. Przewoźnik spodziewa się odebrania kolejnego A320 przed końcem grudnia, a E190 przed końcem I kwartału 2024 roku.

Czytaj też: BRICS rozszerza się o nowe państwa. Jaka będzie rola wzmocnionej koalicji?

United Nigeria Airlines ma również ambitne plany ekspansji na rynki międzynarodowe. Przewoźnik niedawno uzyskał zgodę rządu Nigerii na uruchomienie połączeń lotniczych do Stanów Zjednoczonych (Houston), Wielkiej Brytanii (Londyn), Holandii (Amsterdam), Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Dubaj), Włoch (Rzym) i Irlandii (Dublin). Niemniej jednak, przewoźnik musi pozyskać samoloty dalekiego zasięgu oraz uzyskać aprobatę odpowiednich władz lotnictwa cywilnego, zanim te usługi zostaną uruchomione.

easyJet nie zwalnia i rozszerza flotę o ćwierć tysiąca Airbusów!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button