Info z rynku

Nowe przejęcie na rynku. Rozwój specjalistycznych dostaw ostatniej mili

Rohlig Suus Logistics przejął spółkę Expert i chce zwiększyć swój udział w specjalistycznych dostawach ostatniej mili. Zdaniem operatora to jedna z najbardziej perspektywicznych gałęzi logistyki w regionie CEE. 

Rohlig Suus Logistics przejął spółkę Expert

Polski operator logistyczny Rohlig Suus Logistics nabył 100% udziałów w spółce Expert, która specjalizuje się w dostawach i usługach dla e-commerce. Jak przekazano, transakcja ma na celu wzmocnienie linii drobnicowych o profesjonalne usługi dostaw produktów AGD, RTV i mebli na ostatniej mili. Współpraca ma opierać się nie tylko na transporcie globalnym, ale ma obejmować również usługi magazynowe, celne oraz montaż, konfiguracje i odbiór zużytego sprzętu.

Zobacz także: Intercity znów podnosi ceny biletów! Już nawet auto jest tańsze…

Spółka Expert specjalizuje się w dostarczaniu sprzętu do sklepów oraz klientów e-commerce. Dodatkowo świadczy usługi instalacyjne obejmujące montaż mebli czy instalacji gazowo-elektrycznych.

Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics skomentował przejęcie:

Rohlig Suus Logistics ma globalne kompetencje w zarządzaniu łańcuchami dostaw, z kolei Expert to wysoka jakość obsługi dostaw ostatniej mili oraz doświadczenie w usługach dodanych. Wierzymy, że kompleksowa oferta B2B i B2C, która powstanie z tego połączenia, pozwoli stworzyć nową jakość na rynku. Wiele firm kurierskich dostarczających niewielkie paczki przyzwyczaiło klientów do określonego poziomu obsługi. Zachowanie tego poziomu przy bardziej skomplikowanych dostawach paletowych jest trudniejsze i wymaga bardzo określonych kompetencji – zwłaszcza, gdy klienci oczekują też podłączenia sprzętu czy montażu mebli. Nasze dostawy będą budować pozytywne doświadczenie klienta i satysfakcję z zakupu i użytkowania nowych mebli czy sprzętu.

Zobacz także: Inflacja w grudniu zaskoczyła niemal wszystkich! Odczyt znacznie poniżej oczekiwań

Kamil Rybiński, COO oraz członek zarządu Expert Sp.z o.o. przekazał, że wynikiem wstąpienia do grupy Grupy Rohlig Suus Logistics będzie rozwój współpracy w zakresie specjalistycznych i kompleksowych rozwiązań dla ostatniej mili.  

Logistyka ostatniej mili w branżach specjalistycznych

Jak przekazano, w nadchodzącym roku operator logistyczny Rohlig Suus Logistics chce kłaść nacisk na rozwój poprzez akwizycje skupiające się na rynkach zagranicznych w regionie CEE.

Przedstawiciele obu firm wskazują na ważny aspekt rozwoju, jakim jest rosnące znaczenie specjalizacji w dostawach ostatniej mili. To jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi e-commerce. Każda firma, która realizuje usługi w specyficznym obszarze, najczęściej powiązanym z technologią, powinna dysponować wyszkolonymi dwuosobowymi załogami posiadającymi odpowiednie kompetencje techniczne. Równie ważne są operacje tzw. odwróconej logistyki, a więc odbioru zepsutego i zużytego sprzętu oraz jego odpowiednie zabezpieczenie. Wydaje się to szczególnie istotne w perspektywie rosnących wymagań z zakresu zrównoważonego rozwoju. Przepisy dotyczące usuwania takiego sprzętu będą coraz bardziej rygorystyczne, dlatego tak istotne jest dostosowanie się do nich.

Niedobór kierowców w USA się zmniejszył, ale ze złych powodów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button