Magazyny

Panattoni wynajmuje powierzchnię magazynową firmie JYSK

JYSK zdecydował się na wynajem dwóch magazynów o powierzchni prawie 20 000 m2

Panattoni, deweloper nieruchomości logistyczno-przemysłowych w Europie, rozpoczął współpracę z duńską siecią sklepów JYSK. Współpraca dotyczy projektu 'Panattoni Park Valencia I’ i wydzierżawienia sieci JYSK budynków magazynowych o powierzchni blisko 20 000 m2. 

Panattoni wydzierżawi magazyny sieci JYSK 

„Panattoni Park Valencia I”, zlokalizowany w przemysłowej dzielnicy Picassent, 15 minut od centrum Walencji, oferuje  rozwiązania w zakresie magazynowania, dystrybucji i dostaw. Ma bezpośredni dostęp do autostrad A7 i A3 oraz znajduje się w pobliżu portu w Walencji i międzynarodowego lotniska w Walencji, co stanowi strategiczny atut dla JYSK.

„Panattoni Park Valencia I” składa się z dwóch budynków i oferuje rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Pierwszy magazyn ma powierzchnię 13 348 m2, drugi 5 407 m2, a oba posiadają przestronną powierzchnię biurową na parterze. JYSK zdecydował się na wynajem dwóch magazynów o powierzchni prawie 20 000 m2 w celu optymalizacji swoich operacji logistycznych w Hiszpanii. Budowa magazynów zakończyła się w lutym.

„Panattoni Park Valencia I” jest dostosowany do obecnych i przyszłych potrzeb sektora. Jest wyposażony w 17 stanowisk załadunkowych i rozładunkowych (12 stanowisk w pierwszym magazynie i 5 w drugim), duży plac manewrowy oraz 189 miejsc postojowych dla pojazdów.

Ta współpraca potwierdza zamiar JYSK, jakim jest kontynuowanie ambitnego projektu ekspansji w Hiszpanii i Portugalii. JYSK chce otworzyć ponad 100 nowych sklepów w ciągu najbliższych trzech lat – oświadczył dyrektor Krajowy JYSK w Hiszpanii i Portugalii Carlos Haba.

Czytaj też: Hiszpańska spółka automatyzuje procesy w fabryce elementów wyposażenia pojazdów

Nowe magazyny wykorzystują innowacyjne rozwiązania

Park logistyczny jest w trakcie uzyskiwania certyfikatu zrównoważonego budownictwa BREEAM „Very Good”. Oba budynki mogą działać autonomicznie, dzięki dużym reflektorom na dachach i elewacjach, które pozwalają na optymalne wykorzystanie naturalnego oświetlenia i oszczędność energii. Budynki posiadają systemy wytwarzania czystej energii dzięki panelom fotowoltaicznym, scentralizowany system zarządzania, kontrolę zużycia energii i wody oraz oświetlenie LED.

Nasze zaangażowanie na rzecz społeczności Walencji jest realizowane poprzez nowoczesne, innowacyjne projekty, które zaspokajają duże zapotrzebowanie na tereny logistyczne w przyjaznym środowisku. W czasach, gdy brakuje gruntów i jest niewiele alternatyw dla rozwoju nowych projektów, Panattoni oferuje najlepsze rozwiązania dla naszych klientów. Jesteśmy pewni, że te magazyny logistyczne pozwolą JYSK na optymalizację działalności w Hiszpanii i Portugalii przy jednoczesnej minimalizacji kosztów operacyjnych i będą początkiem długiej wspólnej podróży – powiedział dyrektor Generalny Panattoni w Hiszpanii i Portugalii Gustavo Cardozo.

Czytaj też: Dezintegracja Unii Europejskiej byłaby bardzo kosztowna szczególnie dla krajów EŚW

Maersk wykorzystuje drony inwentaryzacyjne w magazynach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button