Info z rynku

Zmiany w UPS Healthcare. Jest nowy prezes ds. logistyki

Główne zadania Morgulisa to ekspansja działalności UPS Healthcare w Europie i Ameryce Południowej

Felipe Morgulis został mianowany na stanowisko Prezesa ds. Logistyki i Dystrybucji w ramach UPS Healthcare, obejmując swoim zakresem działalności zarówno Europę, jak i Amerykę Południową. Dzięki tej nominacji, Morgulis dołączył do zespołu kierowniczego firmy pod przewodnictwem prezesa Johna Bolli.

Nowy prezes w UPS Healthcare

Felipe Morgulis, który będzie  teraz pełnić swoje obowiązki we Włoszech, wcześniej zajmował stanowisko Wiceprezesa Operacyjnego w Bomi Group. Jego zakres odpowiedzialności obejmował kierowanie działalnością operacyjną i handlową w Europie Południowej (czyli w krajach takich jak Włochy, Hiszpania, Portugalia, Francja i Turcja) oraz w Ameryce Południowej (Brazylia, Chile, Kolumbia, Ekwador i Peru). Morgulis, pochodzący z Brazylii, pracuje w Bomi Group od 2018 roku i zajmował się różnymi aspektami, takimi jak kontrola jakości, operacje, marketing i handel.

Czytaj też: Magazyn UPS Healthcare w Ostrawie w Czechach został rozbudowany

W 2022 roku dołączył do zespołu UPS po przejęciu firmy Bomi przez tę korporację. Od tego momentu wspomagał UPS w rozwoju oraz rozszerzaniu działalności, co przyczyniło się do osiągnięcia sukcesów biznesowych przez firmę. Jego zaangażowanie dotyczyło między innymi przejęcia firmy Transport Chabas Santé, co umożliwiło rozszerzenie działalności UPS Healthcare w południowej Francji. Ponadto, wspierał otwarcie jednego z największych obiektów logistycznych dla opieki zdrowotnej w Europie, znajdującego się niedaleko Madrytu, oraz pomógł w zdobyciu przez sieć UPS certyfikatów zrównoważonego rozwoju we Włoszech i w Brazylii.

Felipe to doświadczony i szanowany specjalista, który posiada wieloletnią praktykę w obszarze logistyki dla opieki zdrowotnej. Jesteśmy przekonani, że pod kierownictwem Felipe uda nam się osiągnąć nasz kluczowy cel, jakim jest rozwój ogólnoeuropejskiej sieci łańcucha chłodniczego umożliwiającej dostarczanie leków i terapii biologicznych nowej generacji – mówi John Bolla, Prezes UPS Healthcare.

UPS Healthcare

Rozwój UPS Healthcare

W najbliższych miesiącach i przez cały rok 2024, główne zadania Felipe to ekspansja działalności UPS Healthcare w Europie i Ameryce Południowej, włączając w to pozyskiwanie nowych magazynów, które zostaną odpowiednio zatwierdzone i certyfikowane na potrzeby firmy. Struktura logistyczna UPS stale się rozwija, a w bieżącym roku przewiduje się zwiększenie powierzchni magazynowej o około 200 tysięcy metrów kwadratowych, z czego połowa zostanie ulokowana w Europie. Do końca 2023 roku, powierzchnia obiektów UPS Healthcare zwiększy się ponad dwukrotnie w porównaniu do roku 2020.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Sieć UPS Healthcare intensywnie się rozwija, aby sprostać rosnącym potrzebom naszych klientów. Mamy do zaoferowania unikatową i kompleksową usługę, która może być realizowana tylko w oparciu o naszą technologię i sieć UPS. Nie zamierzamy jednak na tym poprzestać. Rozszerzamy nasze ambitne plany, aby w przyszłości zaoferować naszym klientom jeszcze więcej – powiedział Felipe Morgulis.

UPS Healthcare powiększa centrum logistyczne pod Warszawą 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button