Magazyny

Magazyn UPS Healthcare w Ostrawie w Czechach został rozbudowany

Obiekt UPS Healthcare w Ostrawie został rozbudowany. Operator logistyczny po przejęciu firmy Bomi zwiększa swoją obecność na rynku medycznym w Europie. 

UPS Healthcare w Ostrawie

Firma UPS dwukrotnie powiększyła powierzchnię swojego obiektu magazynowego w czeskiej Ostrawie. Dzięki rozbudowie dodano 50 miejsc pracy.

Rozbudowa centrum objęła zasięgiem 6 000 m2 najnowocześniejszej powierzchni zgodnej z GDP. Tym samym w obiekcie znalazły się certyfikowane strefy o kontrolowanej temperaturze, przeznaczone dla wrażliwych leków i produktów biologicznych, zgodnie z oczekiwaniami ze strony klientów.

Zobacz także: Wyniki UPS za trzeci kwartał są dużo lepsze niż oczekiwano

Fredrik Jansson, Dyrektor Zarządzający UPS Healthcare na Europę Wschodnią i Centralną, powiedział:

Nasi klienci działają na szybko rozwijających się rynkach branży medycznej na świecie, a ich produkty nowej generacji wymagają niemal perfekcyjnej obsługi logistycznej. To właśnie dlatego stale rozwijamy nasze obiekty. Zależy nam na tym, aby zaspokoić potrzeby klientów i zaoferować im wysokiej jakości, kompleksowe rozwiązania. Inwestując w centra logistyczne, myślimy również o lokalnych społecznościach, wśród których pracujemy i dla których tworzymy nowe miejsca pracy.

Obiekt położony w centrum Europy zapewni efektywną dystrybucję

Dzięki swojemu położeniu centrum otwiera nowe możliwości dla czeskich klientów z branży farmaceutycznej i urządzeń medycznych. Umożliwi również dystrybucję do globalnej sieci UPS, koordynując działa na obszarze Europy Wschodniej. 

To pierwszy obiekt logistyczny w Czechach, który jest zorientowany na obsługę rynku medycznego.

Fredrik Jansson z UPS dodaje także, że w Polsce również znajduje się obiekt dostosowany do potrzeb branży medycznej. Wraz z ostrawskim magazynem wchodzą w skład europejskiej sieci UPS Healthcare. Podwarszawski obiekt ma powierzchnię ponad 24,5 tysięcy metrów kwadratowych. Placówka jest w pełni dostosowana do wymogów prawnych oraz regulacji polskiej branży medycznej i farmaceutycznej.

Zobacz także: Czy prognozowana klęska Demokratów się ziści? Stany Zjednoczone liczą głosy wyborcze

Obiekt został pierwotnie otwarty pod koniec 2021 roku. Początkowa powierzchnia obejmowała 3 800 m2. Po kilku miesiącach funkcjonowania zdecydowano się na rozbudowę, aby zwiększyć dystrybucję produktów medycznych i farmaceutycznych zarówno w Czechach, jak i na Słowacji, w Polsce i na Węgrzech. Działania na rynku czeskim wpisują się w najnowsze plany rozwojowe UPS w Europie (Więcej: UPS przejmuje Bomi i wchodzi na rynek usług dla branży medycznej). Kilka miesięcy temu ogłoszono przejęcie włoskiej firmy medycznej Bomi, która pozwoliła amerykańskiemu operatorowi logistycznemu wejście na nowy rynek. Ambitne plany zakładają, że do 2023 roku UPS Healthcare zwiększy ponad dwukrotnie powierzchnię swoich placówek w stosunku do roku 2020.  

UPS zatrudni 100 tysięcy pracowników przed świętami

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button