KolejowyTransport

Nowy prezydent Filipin obiecuje inwestycje w kolej i metro

Nowy prezydent Filipin, Ferdinand Marcos Jr, obiecał, że utrzyma i rozwinie inwestycje w kolej i metro. Marcos uważa, że Filipiny przegapiły wiele okazji do rozwoju systemu transportu kolejowego. Nowy władca obiecał to zmienić i rozwijać filipińską kolej. Ferdinand Marcos Jr jest synem byłego dyktatora Filipin, obalonego 36 lat temu w wyniku zamachu stanu na fali masowych protestów. Jest także sojusznikiem swojego ekscentrycznego poprzednika Rodrigo Duterte.

Nowy prezydent obiecuje inwestycje w kolej i metro

Nowy prezydent Filipin, Ferdinand Marcos Jr, podkreślił podczas swojego pierwszego przemówienia o stanie narodu, swoje zaangażowanie w kontynuowanie inwestycji poprzedniej administracji. Marcos obiecuje nie tylko utrzymać, ale i rozwinąć inwestycje w kolei i metro.

Program infrastrukturalny administracji Duterte musi być nie tylko kontynuowany, ale w miarę możliwości rozszerzany. Musimy utrzymać tempo. I aspirować do tego, aby budować lepiej – powiedział.

Obecne zobowiązania obejmują ukończenie projektu 147-kilometrowej linii North-South Commuter Railway w Manili, 33 kilometry metra w Manili, 12 kilometrów LRT-1 Cavite Extension, 23 kilometry MRT-7 oraz stacji przesiadkowej, która połączy LRT-1, MRT-3 i MRT-7.

Czytaj też: Koleje Indyjskie ogłosiły przetarg na 200 pociągów Vande Bharat

Filipiny przegapiły okazję

Marcos dodał, że wydatki na rozwój infrastruktury zostaną utrzymane na poziomie od 5% do 6% PKB, nie mówiąc, ile pójdzie na projekty kolejowe, a także nastąpi modernizacja istniejących już linii kolejowych.

W moim przekonaniu przegapiliśmy kilka wielkich okazji do rozwoju naszego systemu transportu kolejowego. Moim zdaniem kolej oferuje wielki potencjał jako najtańszy sposób transportu towarów i pasażerów – powiedział.

Marcos dodał, że projekty na większą skalę, w tym 102-kilometrowa kolej na Mindanao, oraz planowane nowe linie obsługujące Panay i Cebu, byłyby lepiej zintegrowane z istniejącą infrastrukturą transportową.

Nowy prezydent Filipin jedynym synem byłego prezydenta, a w praktyce dyktatora Filipin Ferdinanda Marcosa. Został oficjalnie ogłoszony prezydentem-elektem 25 maja i został zaprzysiężony 30 czerwca. Jest pierwszym kandydatem, który przegrał kampanię wiceprezydencką, ale wygrał prezydenturę. Jego kampania została skrytykowana przez weryfikatorów faktów i badaczy dezinformacji, którzy uznali, że zakłamywał historię swojej rodziny i kraju. Aktywiści obawiają się, że pod jego rządami sytuacja praw człowieka i wolności słowa może się dodatkowo pogorszyć.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Pożar kontenerowca u wybrzeży Filipin. Zginął członek załogi

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button