PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynku

Żabka oferuje zatrudnienie Ukraińcom. Ruszył nowy serwis z ogłoszeniami

W związku z napływem uchodźców z Ukrainy pojawiają się kolejne oferty pracy. Sieć sklepów Żabka uruchomiła specjalną platformę oferującą zatrudnienie w sklepach oraz centrach logistycznych Grupy. Serwis ma być rozbudowywany wraz z upływem czasu. 

Praca dla uchodźców z Ukrainy

Żabka uruchomiła platformę praca.zabka.pl, gdzie pojawiają się oferty pracy zarówno w centrach logistycznych, jak i sklepach kierowanych przez franczyzobiorców oraz współpracujących z Żabką spółkach. Ogłoszenia więc zamieszczane będą regularnie, oferty mają pochodzić z różnych części kraju. W ofercie podane będą profil pracownika oraz wymagania. Docelowo kandydaci będą mogli zamieszczać na portalu swoje CV, co ma znacznie ułatwić procedurę rekrutacyjną w przyszłości.

Zobacz także: Nie wszystkie firmy opuszczają Rosję. Oto 50 marek kontynuujących działalność mimo sankcji

Jolanta Bańczerowska, członkini zarządu ds. strategii personalnej Grupy Żabka, mówi:

Według danych Straży Granicznej do Polski przybyło już ponad milion uchodźców wojennych z Ukrainy. W pełni solidaryzując się ze społecznością ukraińską, postanowiliśmy uruchomić platformę, której celem jest pomoc w znalezieniu pracy uciekającym ze swoich domów przed wojną obywatelom Ukrainy.

Zatrudnienie w sieci sklepów Żabka

Oferty mają być zamieszczanie regularnie, w zależności od zapotrzebowania. Osoby, które nie będą mogły znaleźć pracy, zostaną poproszone o wypełnienie formularza. Na jego podstawie z danym kandydatem skontaktuje się pracownik call centre, który wskaże ofertę zależną od kompetencji oraz miejsca zamieszkania.

Zobacz także: Jest decyzja. Amazon wycofuje się z Rosji i Białorusi!

Uchodźcy z Ukrainy mogą znaleźć zatrudnienie zarówno w sklepach, jak i centrach logistycznych. Brakuje przede wszystkim kierowców, operatorów wózków widłowych czy pracowników kompletacji. Poszukiwani są również pracownicy biurowi. Zaznaczono, że w najbliższym czasie poszukiwania rozpoczną należące do organizacji spółki Maczfit (pracownicy produkcyjni, transport) oraz Lite e-Commerce (kompletacja, transport).

W komunikacie prasowym podano, że Grupa Żabka przekazała uchodźcom już 290 ton żywności oraz niezbędne artykuły higieniczne. Darowizny zbierane są również w sklepach na terenie całego kraju, które docelowo trafią do Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża.

Autonomiczny sklep Żabka Nano otwarty. Aby wejść, musisz pokazać kartę

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button