Info z rynku

Żabka oferuje zatrudnienie Ukraińcom. Ruszył nowy serwis z ogłoszeniami

W związku z napływem uchodźców z Ukrainy pojawiają się kolejne oferty pracy. Sieć sklepów Żabka uruchomiła specjalną platformę oferującą zatrudnienie w sklepach oraz centrach logistycznych Grupy. Serwis ma być rozbudowywany wraz z upływem czasu. 

Praca dla uchodźców z Ukrainy

Żabka uruchomiła platformę praca.zabka.pl, gdzie pojawiają się oferty pracy zarówno w centrach logistycznych, jak i sklepach kierowanych przez franczyzobiorców oraz współpracujących z Żabką spółkach. Ogłoszenia więc zamieszczane będą regularnie, oferty mają pochodzić z różnych części kraju. W ofercie podane będą profil pracownika oraz wymagania. Docelowo kandydaci będą mogli zamieszczać na portalu swoje CV, co ma znacznie ułatwić procedurę rekrutacyjną w przyszłości.

Zobacz także: Nie wszystkie firmy opuszczają Rosję. Oto 50 marek kontynuujących działalność mimo sankcji

Jolanta Bańczerowska, członkini zarządu ds. strategii personalnej Grupy Żabka, mówi:

Według danych Straży Granicznej do Polski przybyło już ponad milion uchodźców wojennych z Ukrainy. W pełni solidaryzując się ze społecznością ukraińską, postanowiliśmy uruchomić platformę, której celem jest pomoc w znalezieniu pracy uciekającym ze swoich domów przed wojną obywatelom Ukrainy.

Zatrudnienie w sieci sklepów Żabka

Oferty mają być zamieszczanie regularnie, w zależności od zapotrzebowania. Osoby, które nie będą mogły znaleźć pracy, zostaną poproszone o wypełnienie formularza. Na jego podstawie z danym kandydatem skontaktuje się pracownik call centre, który wskaże ofertę zależną od kompetencji oraz miejsca zamieszkania.

Zobacz także: Jest decyzja. Amazon wycofuje się z Rosji i Białorusi!

Uchodźcy z Ukrainy mogą znaleźć zatrudnienie zarówno w sklepach, jak i centrach logistycznych. Brakuje przede wszystkim kierowców, operatorów wózków widłowych czy pracowników kompletacji. Poszukiwani są również pracownicy biurowi. Zaznaczono, że w najbliższym czasie poszukiwania rozpoczną należące do organizacji spółki Maczfit (pracownicy produkcyjni, transport) oraz Lite e-Commerce (kompletacja, transport).

W komunikacie prasowym podano, że Grupa Żabka przekazała uchodźcom już 290 ton żywności oraz niezbędne artykuły higieniczne. Darowizny zbierane są również w sklepach na terenie całego kraju, które docelowo trafią do Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża.

Autonomiczny sklep Żabka Nano otwarty. Aby wejść, musisz pokazać kartę

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button