Grupa Kuehne+Nagel została po raz pierwszy wyróżniona przez magazyn Fortune i znalazła się na liście Fortune Global 500. Przedstawiciele firmy podkreślają, że znalezienie się w tym zestawieniu to zasługa realizacji celów rozwojowych.
Grupa Kuehne+Nagel w rankingu Fortune Global 500
Z obrotem na poziomie 36,699 mld CHF w roku podatkowym 2021, Kuehne+Nagel zajmuje 396. miejsce na światowej liście i 9. miejsce w Szwajcarii. Tym samym jest jednym z największych operatorów logistycznych działających na rynku międzynarodowym.
Lista Fortune Global 500 stanowi największy i najbardziej uznany ranking spółek giełdowych mierzonych za pomocą rocznego obrotu i zysku. Znacznie rankingu podkreśla wartość spółek. Firmy z listy Fortune Global 500 wygenerowały obrót w wysokości 37,8 bln USD w 2021 roku, ponad jedną trzecią światowego PKB.
Zobacz także: Kuehne+Nagel wyśle Antonovem aż 111 ton towarów UNICEF na Ukrainę
Szwajcarskie przedsiębiorstwo na polskim rynku
Kuehne+Nagel jest największym na świecie spedytorem morskim i lotniczym z siedzibą w Schindellegi w Szwajcarii, który działa również w logistyce drogowej i kontraktowej. W Polsce grupa rozpoczęła działalność w roku 1992. Początkowo oferowano usługi transportu morskiego, z czasem uruchomiono również magazyny. Obecnie w zakresie logistyki Kuehne+Nagel świadczy usługi spedycji drogowej, morskiej, lotniczej, kolejowej oraz usługi logistyki kontraktowej, zintegrowanej i logistyki projektów.
Zobacz także: Poczta w Polsce 15. najlepszą na świecie. Kto nas wyprzedza?
Dr Joerg Wolle, prezes Kuehne+Nagel International AG, powiedział, że sukces grupy wynika z sukcesywnej realizacji założonych celów rozwojowych. Przyznał również, że debiut na liście Fortune Global 500 odzwierciedla pomyślny rozwój Kuehne+Nagel jako wiodącej na świecie grupy logistycznej. Przedsiębiorstwo zostało również docenione przez firmę doradczą Gartner za podejście do klienta czy bycie najbardziej wizjonerskim liderem rynku w zakresie logistyki zewnętrznej.
Ostatnie lata sprzyjały rozwojowi logistyki międzynarodowej. Pomimo pandemii, główni gracze w branży odnotowali bardzo dobre wyniki finansowe, co wynikało nie tylko z dynamicznego rozwoju rynku, ale również utrzymującego się na wysokim poziomie popytu na usługi (Więcej: Logistyka e-commerce uzależniła się od pandemicznych nawyków e-konsumentów oraz Pandemia zwiększyła sprzedaż e-commerce w USA o 219 miliardów).
Znajdziesz nas w Google NewsRanking największych firm logistycznych w Europie. Kto zdominował rynek?
2 Komentarze