Magazyny

UPS Healthcare powiększa centrum logistyczne pod Warszawą 

Rynek ochrony zdrowia w Polsce szybko się rozwija

Firma UPS Healthcare zdecydowała się powiększyć swoje centrum logistyczne w Błoniu pod Warszawą, zwiększając jego powierzchnię ponad dwukrotnie oraz tworząc 150 nowych miejsc pracy. Obiekt jest przeznaczony dla sektora ochrony zdrowia i posiada powierzchnię ponad 17 000 m2. W centrum znajduje się 23 000 pozycji paletowych, które umożliwiają właściwą obsługę i przechowywanie leków i preparatów medycznych w temperaturze od 2 do 8, do 15 lub do 25 stopni Celsjusza.

UPS Healthcare powiększa centrum logistyczne

UPS Healthcare zaprojektowało podwarszawskie centrum logistyczne zgodnie ze standardem BREEAM. Obiekt posiada również ponad 300 specjalistycznych pojazdów z kontrolowaną temperaturą, które mogą przewozić leki i produkty medyczne w obrębie kraju oraz do ponad 30 rynków w całej Europie Środkowo-Wschodniej, Turcji i strefie wolnego handlu CIS. Obiekt jest zasilany wyłącznie energią odnawialną i posiada szereg paneli słonecznych, które dostarczają 50 000 kWh rocznie.

Hub logistyczny w Błoniu jest częścią paneuropejskiej sieci łańcucha chłodniczego, którą systematycznie rozwijamy, aby zapewnić naszym klientom kompleksowe i wysokiej jakości rozwiązania z zakresu precyzyjnej logistyki. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać rozwój polskich firm i tworzyć nowe możliwości dla innowacyjnych i dynamicznych branż, takich jak medyczna i farmaceutyczna – powiedział Fredrik Jansson, Dyrektor Zarządzający Europą Środkowo-Wschodnią, UPS Healthcare Europe.

Czytaj też: Magazyn UPS Healthcare w Ostrawie w Czechach został rozbudowany

Rynek ochrony zdrowia szybko się rozwija

UPS Healthcare planuje powiększyć swoją powierzchnię magazynową o ponad 200 000 m2 do 2023 roku, a ponad połowa nowych inwestycji będzie zlokalizowana w Europie. W Niemczech UPS otworzył niedawno jeden z najnowszych obiektów logistycznych o powierzchni 27 200 m2 i 30 000 miejsc paletowych, przystosowany do przechowywania różnych wrażliwych na temperaturę produktów medycznych. Aktualnie UPS Healthcare posiada 217 magazynów logistycznych w 37 krajach i terytoriach, o łącznej powierzchni ponad 1,5 mln metrów kwadratowych. UPS planuje zwiększyć powierzchnię swoich placówek ponad dwukrotnie w stosunku do roku 2020 do końca 2023 roku.

Rynek ochrony zdrowia w Polsce szybko się rozwija. Wartość dystrybucji farmaceutycznej leków i środków farmaceutycznych dla pacjenta w 2021 roku wzrosła o 8% rok do roku i osiągnęła wartość 56 mld zł. Według prognoz PMR, w segmencie hurtowym najwyższy skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) będzie rosnąć w tempie 10% w latach 2022-2027 w przypadku sprzedaży do szpitali. Dane Eurostatu pokazują, że eksport produktów farmaceutycznych z Polski wzrósł z 1,2 mld zł w 2004 roku do 21,01 mld zł w 2021 roku.

Czytaj też: Rekordowy bilans handlowy Polski! Saldo obrotów towarowych w lutym pobiło historyczny wynik

UPS przejmuje Bomi i wchodzi na rynek usług dla branży medycznej

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button