Info z rynkuIntralogistykaMagazyny

Panattoni wybuduje obok Rzeszowa magazyn dla odzieżowej marki LPP

W Panattoni Park Rzeszów North obok podrzeszowskiej Jasionki powstanie nowe Fulfillment Center, które zostanie wynajęte dla spółki LPP. W obiekcie mającym 69-tysięcy metrów kwadratowych znajdzie się centrum logistyczne dla marek Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay. 

LPP inwestuje w centrum logistyczne Panattoni obok Rzeszowa

Spółka odzieżowa LPP, która odpowiada m.in. za Reserved, House, czy Cropp, podpisała umowę z Panattoni pod koniec zeszłego roku. W obiekcie znajdą się w m.in. systemy informatyczne i automatyczna linia przenośników w strefie parkowania.

Dzięki inwestycji spółka LPP zamierza usprawnić sprzedaż nie tylko na terenie Polski, ale również w Czechach, Słowacji, Niemczech, Ukrainy i na rynku węgierskim. Co istotne, magazyn LPP w Jasionce będzie miał 69 tysięcy metrów kwadratowych i umożliwi realizację nawet 100 tysięcy zamówień dziennie. Ponadto w obiekcie będzie możliwe składowanie ponad 7 mln sztuk asortymentu.

Czytaj również: Panattoni sprzedało centrum Amazon w Świebodzinie za 165 mln euro

Jak przekazał Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP:

Podkarpackie to region znany z wysokiego poziomu inżynierii. Wraz z dynamicznie rozwijającymi się potrzebami LPP w zakresie badań i rozwoju w obszarze informatycznym, jak również automatyzacji logistyki i e-commerce, wybór regionu rzeszowskiego wydaje się być zatem doskonałą opcją. Decyzja o uruchomieniu nowego obiektu to także odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie na produkty naszych marek.

Sebastian Sołtys wskazał również, że:

Pomimo podjętych w ostatnim czasie działań usprawniających naszą sieć logistyczną, takich jak powiększenie Fulfillment Center w Rumunii czy wydzielenie magazynu zwrotowego i uruchomienie budowy nowego obiektu w Pruszczu Gdańskim, nadal widzimy potencjał do rozwoju w tym obszarze.

Z kolei, jak informuje Panattoni, rejon rzeszowski był od dawna brany pod uwagę. Przede wszystkim ze względu na swoje położenie strategiczne w regionie Polski południowo-wschodniej:

[…]  O wyborze regionu rzeszowskiego zdecydowało również dogodne położenie przy węźle autostrady A4 Wschód-Zachód, a także bliskość drogi krajowej 19, prowadzącej na Słowację.

Aby wydajność była jeszcze większa, w centrum logistycznym zostanie zamontowana również automatyczna linia przenośników w strefie pakowania. Jej powierzchnia będzie oscylować wokół 5 tys. mkw. Z kolei dzięki połączeniu z sorterem wysyłkowym, będzie można uzyskać sortowanie kilku tysięcy paczek na godzinę do poszczególnych regionów.

Czytaj również: 4h z Rzeszowa do Gdańska pociągiem? Dzięki CPK będzie to możliwe

Jak wskazała Martyna Sochaczewska z Panattoni:

To ważny krok dla rozwoju województwa, w którym, póki co, znajduje się bardzo mało nowoczesnej powierzchni przemysłowej.

Panattoni Park Rzeszów North będzie złożony z dwóch budynków klasy A o powierzchni 83,5 tys. mkw. Nowe Fulfillment Center to obiekt zbudowany zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. Obok obiektów powstaną także stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz wiaty rowerowe posiadające zestawy naprawcze i gniazda elektryczne. Ponadto Panattoni zapewni rozwój przestrzeni zielonej wokół magazynu. Projektanci zadbali o takie szczegóły, jak nasadzenia drzew i krzewów, a także łąk kwietnych, które nie wymagają koszenia. Obiekt będzie gotowy w trzecim kwartale 2022 roku.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button