Magazyny

Maersk wynajmuje część magazynu Prologis we Wrocławiu

Dodatkowo, obiekt będzie służył jako centralny punkt dystrybucji dla duńskiej sieci detalicznej

Maersk podpisał umowę najmu 6 207 m2 powierzchni w kompleksie magazynowo-biurowym DC4, zlokalizowanym w Prologis Park Wrocław III. Maersk Polska jest częścią duńskiego koncernu A.P. Møller-Mærsk. Duński operator działa w 130 krajach i zatrudnia ponad 110 tysięcy osób.

Maersk wynajmie część magazynu od Prologis

Grupa Maersk utrzymuje długotrwałe partnerstwo z Prologis i wynajmuje od dewelopera łączną powierzchnię 617 000 metrów kwadratowych, rozlokowaną w 35 budynkach magazynowych na trzech różnych kontynentach – Azji, Ameryce Północnej i Europie. W związku z rozwojem firmy w okolicy Wrocławia zdecydowano o umiejscowieniu głównej siedziby polskiego oddziału w regionie Prologis Park Wrocław III. Właśnie podpisano umowę na wynajem 6 207 metrów kwadratowych powierzchni, z czego 414 metrów kwadratowych zostanie przeznaczonych na biura. Dodatkowo, obiekt będzie służył jako centralny punkt dystrybucji dla duńskiej sieci detalicznej, oferującej artykuły papiernicze, dekoracje domowe, prezenty, zabawki i gadżety z branży e-commerce.

Doskonale znamy wysoką jakość obiektów i obsługi gwarantowane przez Prologis. Współpraca oparta na partnerstwie, zrozumienie naszego biznesu i elastyczność we współdziałaniu sprawiły, że po raz pierwszy w Europie zdecydowaliśmy się wprowadzić pod dachy tak dobrze nam znanych magazynów – mówi Krzysztof Paluchowski, Warehouse and Distribution Project Management Manager w Maersk.

Czytaj też: Prologis publikuje wyniki. Firma rozwija działalność w Europie

Maersk otwiera oddział w Polsce

Budynek DC4, zlokalizowany w Prologis Park Wrocław III, to hala magazynowa o powierzchni całkowitej wynoszącej 49 000 metrów kwadratowych. Jest to zarazem największy obiekt spekulacyjny w historii działalności Prologis w Polsce. Deweloper przekonuje, że został on zaprojektowany z myślą o optymalizacji łańcucha dostaw, przyjaznym dla środowiska podejściu, wysokim standardzie oraz komfortowych warunkach pracy dla pracowników. Park logistyczny, położony w sąsiedztwie stolicy Dolnego Śląska, sąsiaduje z lotniskiem obsługującym bezpośrednie połączenia lotnicze do takich miast jak Warszawa, Frankfurt, Wiedeń, Kopenhaga i Monachium. Ponadto, wzdłuż parku przebiega zachodnia obwodnica śródmiejska Wrocławia, czyli autostrada A8. Podobnie jak wszystkie nowo wybudowane obiekty Prologis, budynek DC4 zostanie poddany procesowi akredytacji BREEAM w celu potwierdzenia jego zgodności z wysokimi standardami ekologicznymi.

Rozmowy z Maersk były niezwykle konkretne. Znajomość potrzeb Klienta i doświadczenia zdobyte we współpracy na innych rynkach okazały się kluczowe przy zawieraniu kontraktu. Wiedzieliśmy, że liczy się elastyczność, najwyższy standard obiektu i oczywiście lokalizacja. Dlatego dostosowaliśmy się w pełni do wymagań i dopasowaliśmy się do terminów oczekiwanych przez Maersk. Z ekipą Prologis nie ma rzeczy niemożliwych! – tłumaczy Marcin Kruszewski, Leasing and Experience Manager w Prologis.

W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa i podniesienia komfortu pracowników, zarówno powierzchnie magazynowe, jak i biurowe zostaną oświetlone systemem LED. W ramach programu PARKLife™, najemcy mają dostęp do stref wypoczynku, przytulnych altanek grillowych, a nawet plenerowych bibliotek BookBox. Dodatkowo, park Prologis Park Wrocław III zapewnia klientom liczne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych, a także całodobową ochronę. Dla osób preferujących alternatywne środki transportu, dostępne są specjalne wiaty dla rowerów, punkty ich naprawy oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Czytaj też: Powstająca Elektrownia w Grudziądzu będzie jedną najnowocześniejszych w Europie

Maersk ogłasza nową usługę „Al Maha” na Bliskim Wschodzie

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button