PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Grupa Elsen wynajmuje magazyn w zachodnich Niemczech

Niektórzy obecni klienci już wyrazili zainteresowanie nowymi powierzchniami

Firma logistyczna Elsen wynajęła magazyn o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych w miejscowości Polch. Ta nieruchomość logistyczna jest rozwijana przez Lang & Cie Industrial AG.

Elsen wynajęła nowy magazyn

Grupa Elsen kontynuuje strategię ekspansji w obszarze Koblenz i wynajmuje nowy magazyn. W kompleksie Multi Business Hub w Polch, dostawca usług logistycznych wynajął ogółem 20 000 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej. Jak informuje portal Logistik Heute, od pierwszego kwartału 2024 roku, znajdujące się przy autostradzie A48 centrum logistyczne będzie dostępne dla klientów z różnych branż, zarówno nowych, jak i stałych.

Nowa lokalizacja w Polch jest zdecydowanie kamieniem milowym w historii naszej firmy, którą chcemy kontynuować z sukcesem. Teraz nasza powierzchnia logistyczna w obszarze Koblenz wzrośnie do około 100 000 metrów kwadratowych – powiedział Peter Dennert, dyrektor zarządzający Elsen Logistik GmbH.

Obiekt o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych jest podzielony na dwie równie duże sekcje hal, gdzie możliwe jest zarówno przechowywanie na regałach, jak i w blokach. W nowym magazynie opracowanym przez Lang & Cie Industrial AG, dostawca usług planuje oferować całą gamę swoich usług logistycznych: od przyjęcia towarów, składowania i komisjonowania, aż po wydanie i wysyłkę towarów, wraz z różnymi dodatkowymi usługami wartości dodanej, takimi jak budowa ekspozycji i sekwencjonowanie.

Dzięki swobodzie projektowania na nowej lokalizacji możemy bezpośrednio uwzględnić indywidualne życzenia i wymagania klientów podczas opracowywania koncepcji, na przykład w zakresie rozwiązań zautomatyzowanych – powiedział Dennert.

Czytaj też: Największy magazyn spekulacyjny Prologis w Polsce robi wrażenie!

Nowi klienci

Zwiększając powierzchnię magazynową, dostawca usług logistycznych stworzy około 30 miejsc pracy. Jak informuje portal Logistik Heute, niektórzy obecni klienci już wyrazili zainteresowanie nowymi powierzchniami, jednak pozyskiwanie nowych klientów jest w toku.

W szczególności biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku, gdzie brakuje powierzchni logistycznych, a popyt na nie jest wysoki, spodziewamy się zapytań od nowych klientów z różnych regionów w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii – powiedział dyrektor zarządzający.

Według firmy, budynek z instalacją fotowoltaiczną i zielonym dachem wyróżnia się wysokim stopniem przemysłowej prefabrykacji, co przyczynia się do oszczędzania zasobów i redukcji emisji. Celem jest uzyskanie złotego standardu DGNB (Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego). Inne centra logistyczne Elsen w regionie znajdują się w obszarze przemysłowym Koblenz, Mülheim-Kärlich, Neuwied oraz Ransbach-Baumbach w Westerwaldzie.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

W jakiej kondycji jest polski rynek magazynowy? Oto nowy raport

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button