E-commerce

Allegro planuje podwyżki cen przesyłek. Obejmą zarówno sprzedających, jak i kupujących

Serwis Allegro planuje podwyżki cen przesyłek. W związku z obecną sytuacją gospodarczą portal zaprowadzi wiele zmian, które dotyczą zarówno sprzedających, jak i kupujących. 

Allegro – podwyżki cen już w najbliższych tygodniach

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, Allegro szykuje się do podwyżek. Zmiany obejmią m.in. ceny przesyłek. Planowane jest także pobieranie wyższych prowizji od sprzedaży w niektórych kategoriach. Modyfikacji ma ulec sposób oceniania sprzedających.

Problemem Allegro może być sam fakt, że opcja darmowej wysyłki sprawiła, że konsumenci często zamawiali drobne rzeczy. Odbiło się to na wynikach finansowych, szczególnie w kontekście zapowiadanego wzrostu cen.

Raben

Zobacz także: Allegro przejmuje platformę Mall. Inwestycja wyniosła aż 881 mln euro

Budowa własnych automatów paczkowych

Allegro reaguje na zapowiedziany przez InPost wzrost cen przesyłek. Platforma marketplace będzie mierzyć się ze wzrostem kosztów, szczególnie w kontekście popularnych dostaw w ramach programu Allegro Smart. Usługa Smart stanowi obciążenie dla wyników polskiego giganta handlu elektronicznego. Od dłuższego czasu podejmowane są próby uniezależnienia się od dostaw we współpracy z InPostem. Allegro tworzy własną sieć automatów paczkowych.

Podwyżka cen zapowiadana przez InPost sprawi, że zakupy na Allegro staną się mniej atrakcyjne dla konsumentów. Prawdopodobnie wyższe koszty przesyłki odbiją się na konkurencyjności platformy.

Zobacz także: E-commerce: Problemy wizerunkowe mogą przesądzić o przyszłości Wish

Począwszy od 27 lipca, Allegro zrezygnuje z opcji oceny kosztów wysyłki danego sprzedawcy. Obecnie kupujący może oceniać zgodność z opisem, obsługę oraz koszty związane z wysyłką zamówienia. Serwis obniży również dopuszczalne wagi paczek standardowych oraz zmieni opłaty dodatkowe obowiązujące w Allegro Kurier DPD oraz Allegro Kurier UPS. Aktualnie najwyższa dopuszczalna waga paczki wynosi 31,5 kg dla standardowych metod dostawy i 20 kg w przypadku usługi pobrania. Od pierwszego sierpnia maksymalna waga będzie wynosić 10 kg dla obu metod. W przypadku cięższych przesyłek naliczane będą dodatkowe opłaty, zarówno w pakiecie Smart, jak i poza usługą. Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, od września sprzedający będą zobowiązani do wyboru przynajmniej dwóch metod dostawy do automatu paczkowego lub punktu PUDO (w ramach Smart). Po zmianach ceny będą wyższe, a sam operator odnotuje większy zysk z drobnych zamówień.

eBay wraca do Polski. Wielkie plany i niska atrakcyjność dla Polaków

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button