E-commerce

Skropak – poznaj jego właściwości

Czasami po otwarciu przesyłki okazuje się, że do pudełka włożono piankowe „chipsy” przypominające nieco chrupki kukurydziane. To nic innego jak wypełniacz nazywany profesjonalnie skropakiem. Stosuje się go w celu zabezpieczenia rzeczy przed uszkodzeniem. Czy skropak jest ekologiczny? Gdzie można go kupić?  Z czego jest produkowany? Czy jest skuteczny? Wyjaśniamy. 

Jakie zalety ma wypełniacz do paczek skropak?

Skropak jest wypełniaczem o uniwersalnym zastosowaniu. Nadaje się do zabezpieczania przedmiotów o różnych kształtach i wykonanych z różnych materiałów. Jest łatwy w użyciu. Wystarczy po prostu wsypać go w wolne przestrzenie, które pozostały po włożeniu rzeczy do pudełka. Zabezpieczanie przesyłki zajmuje więc niewiele czasu. Dlaczego stosowanie wypełniacza jest tak ważne? Skropak ma właściwości amortyzujące, dzięki czemu pochłania wstrząsy i skutecznie zabezpiecza zawartość przed uszkodzeniem. Ponadto unieruchamia rzeczy znajdujące się w przesyłce. Dzięki temu przedmioty nie obijają się o tekturowe ścianki. Dużym atutem skropaku jest jego niewielka waga. „Chrupki” do wypełniania przesyłek są tak lekkie, że praktycznie nie czuje się ich w ręku. Wypełniacz nie powoduje więc zwiększenia masy paczki, a co za tym idzie – zwiększenia kosztów jej nadania. 

Skropak z czego zrobiony?

Skropak dostępny w tym sklepie: https://kartony24.eu/ jest wypełniaczem ekologicznym. Produkuje się go ze składników pochodzenia roślinnego. Jest zatem całkowicie bezpieczny dla środowiska, ulega biodegradacji. „Chrupki” do paczek wytwarzane są ze skrobi kukurydzianej lub ziemniaczanej. W kontakcie z wodą szybko ulegają więc rozpuszczeniu. 

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Skropak gdzie wyrzucać?

Dzięki temu, że skropak produkowany jest z materiałów biodegradowalnych można wrzucać go do pojemnika z bioodpadami. Dobrym sposobem na jego utylizację jest także rozpuszczenie piankowych „chipsów” w wodzie. Nie trzeba jednak natychmiast pozbywać się skropaku znalezionego w paczce. Warto dać mu drugie życie, czyli wykorzystać go ponownie. Wystarczy przechowywać go w kartonie lub w worku i zastosować, kiedy nadarzy się okazja do wysłania paczki.

Jakie przedmioty można zabezpieczać skropakiem?

Skropak nadaje się do zabezpieczania przedmiotów wykonanych z różnych materiałów. Dobrze dopasowuje się do kształtu rzeczy. Jest wręcz niezbędnym zabezpieczeniem w przypadku pakowania szczególnie delikatnych przedmiotów np. wykonanych ze szkła czy ceramiki. Ochroni przed uszkodzeniem również sprzęty elektroniczne np. tablety, telefony, czy smartwatche. W pudełkach wypełnionych skropakiem bez obaw można wysyłać także kosmetyki, perfumy, ramki do zdjęć, galanterię czy okulary przeciwsłoneczne. 

Skropak gdzie kupić?

Skropak można zamówić na stronach producentów akcesoriów do pakowania. Tego rodzaju wypełniacze sprzedawane są w workach po 100, 200 i 400 litrów. Za najmniejszy  i średni worek zapłacimy kilkadziesiąt złotych, a za ten o największej pojemności – prawie 100 zł. 

Do czego jeszcze wykorzystać skropak?

Skropak przyda się nie tylko podczas pakowania przesyłki, ale również w wielu innych sytuacjach. Okaże się niezbędny, chociażby w trakcie przeprowadzki do zabezpieczania rzeczy na czas transportu. „Chrupki” wypełniaczowe mogą być też wykorzystywane podczas zabaw z dziećmi np. do wykonywania ciekawych prac plastycznych. 

Co zamiast skropaku?

Jeśli akurat nie mamy pod ręką skropaku, możemy zastąpić go innymi materiałami. Do zabezpieczenia przesyłki można użyć, chociażby pomiętych gazet. Kolejna alternatywa to skrawki pianki o gąbczastej strukturze. Tego rodzaju materiał jest sprężysty i perfekcyjnie amortyzuje wstrząsy. Można zastosować też papier makulaturowy. W ostateczności istnieje możliwość wykorzystania w funkcji wypełniacza folii bąbelkowej. Jest to jednak mało ekologiczne rozwiązanie. Folia rozkłada się przez wiele dziesięcioleci, dlatego warto stosować ją raczej oszczędnie, jedynie do owijania bardzo delikatnych rzeczy. Jako wypełniacz lepiej stosować inne materiały, czyli właśnie skropak, papier lub piankę. 

Skropak to wypełniacz, który powinny stosować wszystkie osoby dbające o środowisko. Jest produkowany z biodegradowalnych materiałów, a zarazem dobrze amortyzuje wstrząsy i dopasowuje się do kształtu różnych przedmiotów. Słowem, wykorzystanie skropaku to skuteczny i ekologiczny sposób na zabezpieczenie przedmiotów do wysyłki. 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button