Magazyny

Popularna sieć sklepów spożywczych buduje nowe centrum dystrybucyjne w Rzeszowie

Sieć sklepów spożywczych Stokrotka buduje nowe centrum dystrybucyjne, które ułatwi obsługę sklepów znajdujących się w województwie podkarpackim. 

Stokrotka buduje nowe centrum dystrybucyjne zorientowane na obsługę podkarpackiego rynku

W Rzeszowie powstaje nowe centrum dystrybucyjne sieci Stokrotka. Obiekt zacznie funkcjonować pod koniec przyszłego roku. Zgodnie z zapowiedziami sieci, w obiekcie pracę znajdzie 200 osób, początek rekrutacji planowany jest na przyszły rok.

Magazyn, który znajdzie się w województwie podkarpackim zajmie 26 tys. mkw. powierzchni. Umożliwi to efektywną dystrybucję do 250 sklepów wchodzących w skład sieci.

Raben

Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki przekazała, że budowa nowego centrum dystrybucyjnego jest kolejnym krokiem ekspansji sieci w tej części kraju. W okolicy wciąż powstają nowe sklepy, co wymaga dostosowania infrastruktury logistycznej. Magazyn ma zwiększyć efektywność działania i pozwoli znacząco skrócić czas dostawy produktów na terenie województwa podkarpackiego.

Zobacz także: Filipiny zniosą cła na pojazdy elektryczne i części do elektryków

Na terenie obiektu zaplanowano proekologiczne rozwiązania

Projekt, dostosowany do wymagań sieci, uwzględnia rozwiązania logistyczne wraz z elementami o proekologicznym znaczeniu. W obiekcie kompletacja zamówień będzie odbywać się za pomocą systemu głosowego. Oprogramowanie będzie przekazywać pracownikom wyposażonym w słuchawki komunikaty dotyczące lokalizacji, gdzie należy odebrać dane produkty.

Jeśli chodzi o rozwiązania prośrodowiskowe, zaplanowano rozmieszczenie ledowego oświetlenia. System chłodniczy zostanie natomiast zoptymalizowany pod względem zużycia energii. Instalacja będzie się opierać o wykorzystanie naturalnych gazów. Konstrukcja budynku będzie umożliwiała montaż rozwiązań pozwalających na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł.

Zobacz także: Polski eksport rośnie. Nie tylko inflacja jest za to odpowiedzialna

Obecnie sieć Stokrotka dysponuje trzema centrami dystrybucyjnymi w województwach: mazowieckim (Teresin), śląskim (Psary obok Katowic) oraz w Lublinie. Według danych na lipiec tego roku w skład sieci Stokrotka wchodzi 840 sklepów w całej Polsce. Stokrotka Sp. z o.o. powstała w 1994 roku w Lublinie. Od 2018 roku sieć należy do litewskiej grupy handlowej Maxima. Oprócz klasycznych supermarketów, od 2017 roku działają punkty typu convenience Stokrotka Express.

Colliers: zainteresowanie ze strony najemców na rynku magazynowym nie słabnie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button