E-commerce

Folia bąbelkowa – do czego się przydaje?

Otaczają nas setki niepozornych przedmiotów, których znaczenia na co dzień nawet sobie nie uświadamiamy. Tymczasem bez tych drobiazgów wykonywanie wielu czynności byłoby o wiele trudniejsze. Jednym z takich przedmiotów jest folia bąbelkowa. Okazuje się przydatna w wielu sytuacjach. Sprawdź, do czego ją wykorzystać. 

Folia bąbelkowa 5 m

Podstawowym zastosowaniem folii jest oczywiście zabezpieczanie rzeczy do wysyłki. Powietrze znajdujące się w foliowych pęcherzykach ma właściwości amortyzacyjne, więc skutecznie chroni różne przedmioty przed stłuczeniem, zarysowaniem czy zadrapaniem. Ponadto folia stanowi warstwę ochronną przed wilgocią i brudem. Można stosować ją nie tylko do owijania rzeczy przed włożeniem do pudełka, ale też do zabezpieczania mebli, lodówek, instrumentów i innych przedmiotów o dużych gabarytach, które zamierzamy przetransportować. Folia sprawdzi się więc zarówno przy pakowaniu rzeczy do wysyłki, jak i podczas przygotowań do przeprowadzki. 

Czy folia bąbelkowa chroni przed mrozem?

Oprócz właściwości amortyzujących folia bąbelkowa ma również właściwości termoizolacyjne. Nic więc dziwnego, że coraz częściej znajduje zastosowanie w ogrodnictwie. Można owinąć nią krzewy i drzewka, które są szczególnie wrażliwe na mróz. Warto podkreślić, że folia podtrzymuje wysoką temperaturę, ale zarazem przepuszcza światło, co jest niezwykle istotne dla prawidłowego wzrostu roślin. Ze względu na właściwości termoizolacyjne, folię stosuje się nie tylko do ochrony roślin, ale również do uszczelniania okien na zimę. Nieszczelne okna to częsty problem, zwłaszcza w starszych mieszkaniach. Wymiana kosztuje, a ponadto trzeba trochę poczekać na wstawienie nowych okiennic. Tymczasem folia jest tania, skuteczna i dostępna od ręki, więc doskonale sprawdzi się w sytuacjach awaryjnych. Trzeba jedynie wyciąć fragmenty folii w odpowiednim kształcie i nakleić je na nieszczelne elementy za pomocą taśmy klejącej. Dzięki temu prostemu patentowi utrzymamy w pomieszczeniu wyższą temperaturę i nieco zaoszczędzimy na ogrzewaniu. 

Folia bąbelkowa 50cm/100 m

Folia z pęcherzykami powietrza ma jeszcze jedno nietypowe zastosowanie. Można owijać w nią pojemniki z ciepłymi posiłkami. Nie zawsze posiadamy odpowiednie naczynie, które utrzyma wysoką temperaturę. Jeśli nie mamy go akurat pod ręką, warto zastąpić je właśnie folią. Ta metoda zadziała także w drugą stronę, czyli jeśli chcemy utrzymać niską temperaturę posiłków i ochronić ją przed nagrzaniem. 

Folia bąbelkowa 3-warstwowa

Dobrej jakości folia pęcherzykowa sprawdzi się również jako podkładka pod kolana podczas prac ogrodowych. Każdy, kto choć raz na jakiś czas przeprowadza prace pielęgnacyjne przy roślinach, wie, że często wymaga to długiego klęczenia. Folię można z powodzeniem wykorzystać jako zabezpieczenie pod kolana. Warto jednak zwrócić uwagę na ilość warstw, z których został wykonany arkusz. Najlepiej, żeby były to trzy warstwy, które zapewnią skuteczną amortyzację. Kolejne zastosowanie folii to ochrona szyb przed zamarzaniem. Jeśli nie posiadamy specjalnej maty, na przedniej szybie auta można przymocować właśnie folię bąbelkową. To prowizoryczna, ale skuteczna metoda, dzięki której nie trzeba rano skrobać w pośpiechu szyb. 

Folia bąbelkowa na stres

Zapewne w dzieciństwie niejednokrotnie każdy z nas miał okazję przebijać foliowe pęcherzyki z powietrzem. To nie tylko rozrywka dla dzieci, ale też sposób na uspokojenie. Dlatego kiedy otrzymasz przesyłkę, w której jednym z zabezpieczeń jest folia pęcherzykowa, nie warto jej wyrzucać.  

Folia bąbelkowa gdzie kupić?

W najkorzystniejszych cenach folia jest dostępna w Internecie. Tam też znajdziemy największy wybór. Można kupić rolki w kilku rozmiarach: węższe i szersze, dzięki czemu łatwo dostosujemy folię do wielkości przedmiotów, które zamierzamy zabezpieczyć. Najczęściej folia w rolce ma długość 100 m. W zależności od szerokości, za rolkę trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych lub ponad sto. 

Zobacz także: Emons testuje folię solarną umieszczaną na dachu ciężarówek

Folia bąbelkowa ma wiele zastosowań i zdecydowanie warto zawsze mieć ją pod ręką. Sprawdza się nie tylko podczas pakowania, ale także w wielu awaryjnych sytuacjach, dobrze zastępując inne przedmioty np. opakowania termoizolacyjne czy maty na szybę samochodową.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button