Info z rynku

Sieć Delio z Grupy Żabka dostępna w Krakowie. Rozwój e-grocery w stolicy Małopolski

Internetowy supermarket Delio oferuje szybkie dostawy na terenie kolejnego dużego miasta w Polsce. Lite e-Commerce uruchomił dostawę zakupów w Krakowie. 

Sieć Delio dostępna dla mieszkańców Krakowa

Od 15 września tego roku sieć sklepów Delio, należąca do Grupy Żabka, dostarcza zamówienia na terenie miasta w ciągu godziny.

Usługa oferowana przez start-up wystartowała w marcu w Warszawie. Od kilku miesięcy sieć zwiększała zasięg swoich usług, oferując dostawę również w podwarszawskim Piasecznie oraz Konstancinie. Dodatkowo niedawno uruchomiono akcję zamrażana cen detalicznych, co ma pomóc we wpływie inflacji na zakupy konsumentów. W ramach programu ceny wskazanych produktów nie zostaną podniesione do końca października, niezależnie od warunków makroekonomicznych.

Zobacz także: Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii

Klienci mogą wybierać spośród asortymentu liczącego ponad 5 tys. produktów. Dostawy realizowane są przez cały tydzień, również w niedziele niehandlowe. Klient ustala dogodną porę, a zamówienie pojawia się pod drzwiami nawet w ciągu godziny od złożenia zamówienia.

Maciej Nowakowski, COO Lite e-Commerce wspomina o największej zalecie Delio, a więc szybkiej dostawie przy szerokim asortymencie produktów. Te dwa czynniki mają pomóc uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku e-grocery.

Zobacz także: Duński rząd wprowadza kontrolę czynszów. Trwają prace nad nowym indeksem dla wynajmujących

Oferta Lite e-Commerce a przewaga konkurencyjna

Zakupy zrobione na delio.com.pl mają być pakowane wyłącznie w biodegradowalne siatki lub torby papierowe. Zamówienie ma być dowożone przez kuriera na dostosowanym skuterze.

Mieszkańcy Krakowa mogą wybierać spośród produktów spożywczych, chemii gospodarczej czy artykułów dla zwierząt. Towar dostępny na platformie zakupowej zlokalizowany jest w tzw. darkstore’ach, co skraca czas dostawy. W portfolio znajdują się również artykuły bio, wegetariańskie oraz wegańskie, produkty będące odpowiedzią na zmieniające się preferencje zakupowe Polaków.

Sklep e-grocery chce oferować najszybszą dostawę na rynku. W połączeniu z szeroką gamą artykułów ma stać się pierwszym wyborem w przypadku mieszkańców największych miast. Nowa koncepcja ma również wyeliminować potrzebę planowania zakupów na kilka dni z wyprzedzeniem.

Kögel wprowadza nowy system ostrzegania, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button