PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynku

Allegro inwestuje w ekologiczne automaty paczkowe, które świetnie wyglądają

Allegro inwestuje w zieloną logistykę oraz ekologiczne automaty paczkowe. Zarówno ich wygląd, jak i innowacje mają sprawić, że klienci platformy będą widzieli znaczącą różnicę w obsłudze. Pierwsze 4 maszyny zostały zainstalowane w Poznaniu i Warszawie. Trzeba przyznać, że robią naprawdę pozytywne wrażenie.

Allegro stawia na własne paczkomaty, które zdecydowanie różnią się od produkowanych przez InPost. Są przystosowane do odbioru dla osób z niepełnosprawnościami oraz przede wszystkim – w pełni przyjazne środowisku naturalnemu. Do końca bieżącego roku, firma chce postawić aż 1500 takich maszyn po całej Polsce.

 

Pierwsze urządzenia Allegro zostały postawione obok siedziby firmy w Poznaniu na Nowym Rynku oraz w Warszawie na ulicach Romera, Rejewskiego i na Kubackim Dukcie). Niedługo mają zostać postawione także w Łodzi, Toruniu i Wrocławiu.

Zaprezentowaliśmy nasze pierwsze, przyjazne środowisku automaty paczkowe Allegro! 🌱 Rozbudowa sieci zaplanowana jest na okres wakacyjny, a pierwsze przesyłki z nowych urządzeń będzie można odebrać już jesienią tego roku! Zobaczcie sami jak się prezentują na zdjęciach 📸 allegro.pl/zobacz/nasze-punkty
Jeżeli dysponujecie miejscem, w którym może stanąć nasz automat paczkowy możecie zgłosić się tu 👉 allegro.pl/zobacz/nasze-punkty#formularz

Opublikowany przez Allegro Czwartek, 10 czerwca 2021

InPost chwali się wynikami finansowymi i planami na przyszłość

Trzeba przyznać, że Allegro wyznacza nowe standardy w dziedzinie automatów paczkowych. Dzięki swojej estetyce mogą zarówno ładnie wyglądać, jak i przysłużyć się środowisku naturalnemu. Wszystko dzięki eliminowaniu dwutlenku węgla.

 

I choć InPost posiada aż 12 tysięcy paczkomatów, to Allegro nie zamierza próżnować. Z każdym kolejnym rokiem platforma będzie powiększała liczbę swoich maszyn. Przedstawiciele firmy zaprosili klientów do zgłoszeń miejsc, w których nowe automaty mogłyby się znaleźć.

Czym różnią się automaty paczkowe Allegro od konkurencji?

Konkurowanie z InPost na pewno nie będzie łatwym zadaniem, tym bardziej że niemal co tydzień pojawia się 100 nowych maszyn na rynku. Jednakże trzeba pamiętać, że Allegro można odbierać w ponad 31 tys. punktów i jest to również największy portal e-commerce w Polsce. Zatem można spodziewać się, że już wkrótce o wiele częściej zobaczymy te automaty w okolicy naszych mieszkań.

InPost podbija Wielką Brytanię. Zainwestuje 100 mln GBP w paczkomaty

Automaty tej firmy są również zasilane energią z odnawialnych źródeł, cechuje ich brak reklam i automatyczne wygaszanie oświetlenia. Maszyny będą obsadzone roślinami, a zamki skrytek będą wyciszone. Co więcej, każda osoba chętna będzie mogła sprawdzić, jaki jest poziom zanieczyszczenia powietrza wokół każdego automatu. Dzięki temu firma może stworzyć interesującą mapę Polski, która uzmysłowi skalę problemu. Zewnętrzna konstrukcja wybranych maszyn będzie wykonana z drewna, która będzie komponowała się z otaczającą przestrzenią.

Jak przekazała Marta Mikliszańska z Allegro:

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim organizacjom i osobom, które poświęciły swój czas, aby pomóc nas stworzyć rozwiązania, które szanują otoczenie i lokalnych mieszkańców. Nasze automaty paczkowe będą zasilane z energią pochodzącą z odnawialnych źródeł. Wyposażone zostały w czujniki jakości powietrza, z których pomiarami będziemy się publicznie dzielić. Kluczowe są dla nas także kwestie hałasu i estetyki. […] Całkowicie zrezygnujemy z umieszczania reklam na automatach paczkowych.

Źródło: Benchmark, Allegro

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button