E-commerceMagazyny

FedEx otwiera nowy obiekt w Gdańsku. To część planu inwestycyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej

FedEx otwiera na Pomorzu nową bazę logistyczną. Oznacza to większą ekspansję na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. FedEx inwestuje w Polsce, a to część wielomilionowego programu inwestycyjnego. 

FedEx inwestuje w Polsce – nowa baza w Gdańsku

Nowy obiekt ma powierzchnię 9 tys. mkw. Oprócz części biurowej otwarta baza logistyczna została wyposażona w innowacyjny system sortowania mogący obsłużyć nawet 4500 paczek na godzinę. W magazynie znajduje się 159 bram dla pojazdów kurierskich i 10 przeznaczonych dla zestawów liniowych. Jedna część magazynu została zaprojektowana do obsługi standardowych przesyłek, natomiast w drugiej obsługiwane są większe przesyłki frachtowe.

Gdańsk jest jednym z wielu miast, w których FedEx będzie intensyfikował swoje działania inwestycyjne. Na liście nowych stacji firmy przewozowej znalazły się m.in. Ryga na Łotwie, Kluż-Napoka i Sybin w Rumunii oraz Praga w Czechach.

Zobacz także: FedEx planuje zakup frachtowców od Boeinga i Airbusa

Mariusz Mik, Vice President Ground Operations Eastern Europe, FedEx Express, powiedział:

Nasza inwestycja w Gdańsku to doskonały przykład tego, w jaki sposób odpowiadamy na potrzeby naszych klientów i możliwości rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. Nie tylko otwieramy nowoczesny obiekt magazynowy, ale także dodajemy do siatki połączeń nowy punkt lotów z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, łącząc tym samym region z największą na świecie siecią lotniczą typu cargo, jaką oferuje FedEx. Naszym celem jest bycie właściwym partnerem dla lokalnych przedsiębiorstw na ich drodze rozwoju

Zobacz także: GUS: konsumpcja w kwietniu wyższa od prognoz! Co czeka nas w drugiej połowie roku?

FedEx intensyfikuje swoje działania na Pomorzu

W komunikacie FedEx uzasadniono wybór lokalizacji dla nowo otwartego obiektu. Za jego wyborem przemawiała strategiczna lokalizacja Gdańska oraz dostęp do sieci dróg oraz globalnej sieci lotniczej. Magazyn został wyposażony w nowoczesne rozwiązania dla branży kurierskiej, które pozwalają na optymalizację procesów logistycznych.

FedEx ma umożliwiać również firmom regionalnym dostęp do międzynarodowych rynków oraz szeroko zakrojoną ekspansję w Europie i na świecie. Przewoźnik walczy o miano największej na świecie firmy zajmującej się przewozem przesyłek ekspresowych.

GUS: w kwietniu udział e-commerce w sprzedaży detalicznej spadł do poziomu 8,9%

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button