PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny
Gorące newsy

Amazon i Panattoni zbudują razem centrum logistyczne w Bawarii

Partnerzy planują, że wszystkie obiekty w miejscowości Rohr będą działać bezemisyjnie

Amazon i Panattoni planują zbudować centrum logistyczne o powierzchni 340 000 metrów kwadratowych w okolicach miasta Rohr, w bawarskim powiecie Kelheim. Gigant e-commerce zamierza utworzyć tam 1500 miejsc pracy. W całym parku logistycznym przybędzie ich 1800.

Amazon i Panattoni zbudują nowe centrum logistyczne

Gigant Amazon i deweloper Panattoni planują zbudować nowe centrum logistyczne przy autostradzie A93 w okolicach miejscowości Rohr, w bawarskim powiecie Kelheim. Jak potwierdził portal Logistik Heute, Panattoni będzie odpowiedzialne za planowanie i budowę na całym terenie, podczas gdy Amazon wykorzysta działkę do celów logistycznych.

Czytaj też: Niby Amazon zwalnia pracowników, ale zatrudni uchodźców

Inwestycja dotyczy dwóch działek, podzielonych przez drogę krajową 2230. Na jednej z działek powstanie centrum logistyczne Amazona, a na drugiej „Panattoni Park”. Łączna powierzchnia logistyczna przekracza 340 000 metrów kwadratowych, a obie firmy zamierzają wdrożyć plan zagospodarowania przestrzennego związanego z projektem, co oznacza, że samodzielnie pokryją wszystkie koszty planowania i infrastruktury. Niemniej jednak, plan ten nie został jeszcze oficjalnie zatwierdzony i spotyka się z wieloma krytycznymi głosami.

Bezemisyjna działalność

Amazon planuje przechowywać w magazynie produkty o rozmiarze mniejszym od pudełka na buty, które można poddać sortowaniu, a także komisjonować i pakować zamówienia klientów. Do tego celu zostaną wykorzystane roboty transportowe, które będą podnosić regały z produktami i dostarczać je do pracowników zajmujących się składowaniem i wydawaniem towarów. Jak dodaje portal Logistik Heute, dzięki tej technologii specjaliści będą mieć znacznie krótsze trasy do pokonania. W ramach planów Amazona powstanie 1500 nowych miejsc pracy, a w całym parku logistycznym przybędzie ich 1800.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Partnerzy planują, że wszystkie obiekty w miejscowości Rohr będą działać bezemisyjnie. Deweloper ma w planach zainstalowanie instalacji fotowoltaicznych na dachach centrum logistycznego, aby obiekt korzystał z ekologicznego i niezależnego źródła zasilania, oraz budowę zielonych dachów na budynkach biurowych i parkingu. Ze względu na konieczność wycięcia części lasu, Amazon i Panattoni mają zamiar podjąć działania reforestacyjne. Gigant chce zasiać przynajmniej jeden las za każdy wycięty, a także podjąć działania kompensacyjne.

Panattoni przekazał Amazon nową halę produkcyjną w Czechach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button