Magazyny

Panattoni zbuduje nowy park logistyczny w Niemczech

Obiekt będzie zlokalizowany tuż przy wjeździe na autostradę A555

Firma Panattoni opracowuje nowy park logistyczny w Niemczech. Panattoni Park Bonn Północny powstanie w Nadrenii Północnej-Westfalii. Nowy budynek o powierzchni około 42 700 metrów kwadratowych zostanie zrealizowany w nowej strefie przemysłowej Bornheim-Hersel, bez konieczności wcześniejszego wynajęcia. 

Panattoni opracowuje park logistyczny w Niemczech

Panattoni zbuduje nowy park logistyczny w Niemczech na terenie dawnej kopalni. Prace budowlane mają rozpocząć się w czwartym kwartale 2023 roku, a ich zakończenie planowane jest na trzeci kwartał 2024 roku. Teren byłej kopalni żwiru został usypany i będzie teraz poddany remediacji.

Czytaj też: Amazon i Panattoni zbudują razem centrum logistyczne w Bawarii

Po zakończeniu budowy, dostępne będzie około 26 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni do wynajmu, w tym 1800 metrów kwadratowych powierzchni biurowej i socjalnej, oraz 1900 metrów kwadratowych powierzchni mezzaninowej. Jak informuje portal Logistik Heute, obiekt będzie zlokalizowany tuż przy wjeździe na autostradę A555, która ma bezpośrednie połączenie z autostradami A4 i A565. Według Panattoni, dojazd do centrum Kolonii i Bonn zajmuje poniżej 30 minut.

Bornheim znajduje się w samym sercu dynamicznego regionu gospodarczego Kolonia/Bonn. Wiele firm docenia naszą lokalizację. Oprócz kilku węzłów autostradowych, mamy dostęp do sieci kolejowej, a także znajdujemy się niedaleko lotniska Kolonia/Bonn i Renu. Cieszymy się, że Panattoni odpowiada na duże zapotrzebowanie na zrównoważone powierzchnie. Szczególnie doceniamy uwzględnienie odpowiedniego konceptu mobilności dla przyszłych użytkowników, aby ulżyć przestrzeni publicznej na drogach – wypowiedział się Joachim Strauß, dyrektor zarządzający Wirtschaftsförderungs- und Entwicklungsgesellschaft mbH Bornheim.

Zrównoważony park logistyczny

W ramach rozwoju, firma Panattoni dąży do uzyskania certyfikacji według standardu DGNB Gold i wprowadza szeroko zakrojone działania związane z zrównoważonym rozwojem. Jak informuje portal Logistik Heute, na dachu parku zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna, a specjalny system zbierający wodę deszczową pozwoli na jej dalsze wykorzystanie.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Po kilku latach przygotowań projektowych, rozpoczynamy teraz budowę Parku Panattoni na znakomitej lokalizacji w Bornheim. Dziękujemy miastu Bornheim, organom wspierającym rozwój gospodarczy oraz wszystkim innym uczestnikom projektu, którzy umożliwili tę inwestycję – powiedział Fred-Markus Bohne, Partner Zarządzający dla Panattoni w Niemczech i Austrii.

Panattoni ukończył fabrykę dla Hager. Kolejna inwestycja na Śląsku 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button