Magazyny

Chiński gigant otwiera w USA samoobsługowy magazyn

Chiński gigant handlu elektronicznego otworzył nowy samoobsługowy magazyn w centrum Kalifornii. Ma pomóc w dostosowaniu się do zmian w strukturze amerykańskiego e-commerce. 

Samoobsługowy magazyn w centrum Kalifornii

JD Logistics otworzył nowy magazyn samoobsługowy w Kalifornii. Ma on stanowić odpowiedź na oczekiwania rynkowe amerykańskich konsumentów. Centrum magazynowo-dystrybucyjne będzie kolejnym obiektem w tym kraju, co ma pozwolić na znaczące zwiększenie powierzchni magazynowania.

Celem nowego obiektu jest rozszerzenie programu dwudniowych dostaw na całe Stany Zjednoczone. Wykorzystane zostaną rozwiązania technologiczne, które sprawiły się w innych obiektach. Kontenerowy system jednostek transportowych poprawił wydajność o 300%.

Gordon Lu, dyrektor generalny JD Logistics w USA przekazał, że zaszły istotne zmiany w amerykańskim e-commerce, co wymaga działań przystosowawczych. Mowa przede wszystkim o zwiększeniu popytu w przypadku mniejszych operatorów. Wcześniej wzrost odnotowywały przede wszystkim główne platformy e-commerce. Zmiany doprowadziły do fragmentacji łańcuchów dostaw, co zwiększyło złożoność i wyzwania dla firm logistycznych.

Zobacz także: Berlin zadecydował. Nie będzie bardziej rygorystycznych celów klimatycznych

Zobacz także: Hyundai prezentuje autonomicznego robota ładującego samochody elektryczne

Zmiany w strukturze e-commerce

Według JD coraz więcej detalistów przenosi się do internetu, co wymaga wykorzystania wielu magazynów do obsługi zamówień B2B i B2C. Nowy obiekt logistyczny ma zapewniać wielokanałowe usługi realizacji zamówień online i offline. Jeden z magazynów JD Logistics w Kalifornii wykorzystuje system robota kontenerowego (CTU), który ma znacznie usprawnić procesy.

Towary dostarczane są do obiektu ciężarówkami. Następnie wyładowywane są na sieć zautomatyzowanych przenośników, skanowane, sortowane i składowane przez samoczynne roboty. Skanery obrazu weryfikują zawartość paczek, a inteligentny system logistyczny JD oblicza, gdzie paczki powinny zostać nadane. Przesyłki są następnie grupowane według regionu, później odbierane za pomocą wózków widłowych i przewożone do odpowiednich ciężarówek w celu dostarczenia do miejsca docelowego.

JD chce w USA zastosować rozwiązania, które sprawiły się na rynku chińskim. Jak przekazano, mowa przede wszystkim o zapewnieniu większej elastyczności detalistom oraz optymalizacji zapasów i redukcji kosztów magazynowania.

Na Sycylii ma powstać kolej dużych prędkości. Włosi mówią o infrastrukturalnym ożywieniu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button