DrogowyTransport

Hyundai prezentuje autonomicznego robota ładującego samochody elektryczne

Inżynierowie Hyundai Motor Group zaprojektowali inteligentną stację ładowania pojazdów elektrycznych. Robot do ładowania samochodów ma być dostosowany również do pracy w trudnych warunkach. 

Hyundai – robot do ładowania samochodów

Hyundai zaprezentował robota, który pomaga w ładowaniu samochodów elektrycznych. Grupa opracowała algorytm, który pozwala na zintegrowanie robotyki z AI z udziałem kamer 3D. Autonomiczny robot ładujący (ACR) do pojazdów elektrycznych (EV) ma jedno ramię, które wkłada kabel do portu ładowania, a następnie wyjmuje go, gdy ładowanie zostanie zakończone.

Zobacz także: Zaplanowano remont tunelu pod Mont Blanc. Możliwe utrudnienia

W ramach prezentacji udostępniono również film, który pokazuje, jak działa system w warunkach rzeczywistych. Widać na nim, że po zatrzymaniu pojazdu robot wykorzystuje kamenę zlokalizowaną wewnątrz, aby oszacować lokalizację portu i kąt odblokowania. Sesja ładowania rozpoczyna się wraz z umieszczeniem ładowarki w porcie, a kończy, gdy robot zamyka port. Obok znajdują się również zabezpieczenia.

Zobacz także: Berlin zadecydował. Nie będzie bardziej rygorystycznych celów klimatycznych

Sprawniejsze ładowanie przy użyciu robotów

ACR ma sprawić, że ładowanie będzie prostsze i szybsze. Jak wskazuje Hyundai Motor Group, ma pozwolić to również w usprawnieniu całego procesu, gdyż kable stają się coraz cięższe i mniej poręczne.

Dong Jin Hyun, szef laboratorium robotyki w Hyundai Motor Group powiedział:

Będziemy nadal rozwijać ACR w celu zwiększenia bezpieczeństwa i wygody, aby wszyscy klienci pojazdów elektrycznych mogli wkrótce korzystać z niego na stacjach ładowania.

Robot został zaprojektowany i wykonany w swoim centrum badawczo-rozwojowym, aby przetestować wydajność w różnych sytuacjach z uwagi na różne środowiska, w których stacja może być wykorzystywana. Pozwoliło to na poprawę wydajności ACR, a robot może działać nawet w trudnych warunkach, uzyskując stopień wodoodporności i pyłoszczelności na poziomie IP65. Obok stanowiska ładowania obsługiwanego przez ramię robotyczne umieszczono również słup bezpieczeństwa z wbudowanym czujnikiem laserowym pozwalający na wykrywanie stałych i ruchomych przeszkód, co ma pozwolić na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia wypadku.

Wprowadzony na rynek robot ACR ma zostać zaprezentowany szerszej publiczności na targach Seoul Mobility Show 2023 w Korei Południowej na początku kwietnia.

Scania wprowadza cyfrową deskę rozdzielczą w ciężarówkach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button