PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuIntralogistyka

Rynek autonomicznych robotów mobilnych będzie się stale rozwijać 

Do 2032 roku wartość tego rynku przekroczy 20,99 miliarda dolarów

W ubiegłym roku rynek autonomicznych robotów mobilnych przekroczył wartość 2,85 miliarda dolarów. Według przewidywań do 2032 roku wartość tego rynku przekroczy 20,99 miliarda dolarów. 

Rynek autonomicznych robotów nieustannie się rozwija

Według badań Fact Market Research, rynek autonomicznych robotów mobilnych będzie utrzymywał stałe tempo wzrostu wynoszące 22,1 procent rocznie Według oczekiwań rosnące zapotrzebowanie na automatyzację w przemyśle produkcyjnym i logistycznym będzie napędzać wzrost rynku autonomicznych robotów. Do wzrostu przyczyniać się będą zwiększająca się potrzeba redukcji kosztów operacyjnych, poprawy efektywności i dokładności oraz zwiększenia produktywności.

Jak podaje portal Robotics & Automation News, głównym czynnikiem napędzającym wzrost rynku autonomicznych robotów mobilnych jest również rosnący trend automatyzacji w operacjach magazynowych. Eksperci oczekują, że rosnące zapotrzebowanie na te roboty w aplikacjach przemysłowych będzie nadal pobudzać wzrost rynku.

Pod względem geograficznym, w prognozowanym okresie główną część rynku będzie stanowić region Azji i Pacyfiku, a głównym czynnikiem napędzającym wzrost rynku w tym regionie jest rosnąca liczba biznesów produkcyjnych i motoryzacyjnych. Dodatkowo, obecność głównych graczy na tym rynku w regionie Azji i Pacyfiku również przyczyni się do wzrostu rynku autonomicznych robotów mobilnych.

Czytaj też: Hyundai prezentuje autonomicznego robota ładującego samochody elektryczne

Czynniki napędzające i ograniczające rozwój rynku

Autonomiczny robot mobilny, który jest w pełni funkcjonalny, może zbierać szczegółowe informacje o swoim otoczeniu i działać odpowiednio bez potrzeby zewnętrznej kontroli. Z tego powodu rynek robotów będzie doświadczał znaczącego wzrostu w okresie prognozowanym.

Ich zdolność do pracy bez pomocy przez ustalony czas jest ich najważniejszą zaletą. Jak podaje Robotics & Automation News, dzięki postępowi technologicznemu, nowoczesne i stale usprawniane funkcje, takie jak samoczynna konserwacja, świadomość środowiskowa i autonomiczna nawigacja, będą napędzać globalny rynek autonomicznych robotów mobilnych.

Obecnie producenci autonomicznych robotów mobilnych skupiają się na ciągłym ulepszaniu i dodawaniu funkcjonalności do technologii autonomicznych robotów mobilnych. Sprzedawcy w tej branży skupiają się na agresywnym poszerzaniu swojej bazy klientów.

Czytaj też: Niedobór pracowników przyśpiesza robotyzację. Rynek pracownika jest u schyłku?

GXO wdraża autonomiczne roboty w holenderskim magazynie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button