PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynku

DHL rozwija Punkty Obsługi Paczek. Ma ich już ponad 12 tys.

Firmy kurierskie, by utrzymać się na rynku, zmuszone są do natychmiastowej reakcji i dostosowania się do rynkowych zmian. Jeszcze do niedawna Polacy nie wyobrażali sobie innej formy dostarczenia do nich paczki niż kurierem. Obecnie Paczkomaty InPostu oraz inne formy dostawy bardzo mocno zmieniły to podejście. To z kolei wymogło zmiany na firmach kurierskich dostarczających paczki pod drzwi. Jedną z tych zmian wdraża DHL, który rozwija Punkty Obsługi Paczek.

Automaty paczkowe oprócz InPostu, otwiera także Allegro, Orlen, czy też Poczta Polska. Z kolei wiele firm wykorzystuje już obecną infrastrukturę i rozwija Punkty Obsługi Paczek – tzw. POP-y. Jedną z firm, która postanowiła postawić na tę formę dostaw jest DHL.

DHL rozwija Punkty Obsługi Paczek – ich liczba przekroczyła 12 tys.

W lipcu liczba Punktów Obsługi Paczek DHL przekroczyła 12 tysięcy. DHL Parcel rozwija sieć POP w odpowiedzi na oczekiwania klientów, którzy jak już było wspomniane, coraz częściej decydują się na samodzielny odbiór czy nadanie przesyłki.

Liczba zwolenników takiej formy odbioru lub nadania przesyłki stale się powiększa. To z kolei powoduje, że firmy intensywnie rozwijają sieć POP w całym kraju. Obecnie POP-y DHL znajdziemy w największych sieciach spożywczych, takich jak  Żabka, abc, Biedronka, Kaufland czy Stokrotka, a także salonach prasowych Inmedio i stacjach benzynowych Shell i Moya.

Obecnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi dużymi sieciami handlowymi i usługowymi. Dzięki tej współpracy liczba POP-ów zwiększy się wkrótce o nowe lokalizacje – mówi Maciej Dudek, menedżer sieci partnerskiej w DHL Parcel.

DHL kupuje 12 elektrycznych samolotów, których ładowanie trwa 30 minut

Gęsta sieć nie jest jedyną zaletą POP-ów. Równie ważne są inne korzyści, które powodują że klienci chcą z nich korzystać. Po pierwsze, bardzo długi czas przewidziany na odbiór przesyłki, bo trwający aż 7 dni. Przy okazji warto wskazać także na godziny w jakim można to zrobić. Są miejsca, w których odbiór paczki możliwy jest w godzinach 6.00 – 23.00. Kolejnym atrybutem POP-ów jest elastyczna forma rozliczenia przesyłki za pobraniem – kartą lub gotówką. W okresie ostatnich upałów wzrosło znaczenie jeszcze jednej ważnej cechy POP-ów. Umiejscowione w lokalach sklepowych czy na stacjach benzynowych zapewniają stałą temperaturę przechowywania, co w przypadku kosmetyków czy leków OTC ma duże znaczenie.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button