DrogowyTransport

Rola kart paliwowych w przechodzeniu na niskoemisyjną flotę

Minimalizacja wpływu na środowisko stała się w ostatnich latach szczególnie ważna. Widać także rosnące zaangażowanie firm, których działania mające na celu zmniejszenie ingerencji w przyrodę przybierają różną formę. Przykładem jest transformacja floty samochodowej ze spalinowej na elektryczną. Warto zaznaczyć, że to nie tylko będzie przyczyniać się do redukcji CO2, ale przyniesie firmie szereg korzyści.

Transformacja floty samochodowej na niskoemisyjną wiąże się z inwestycją w samochody hybrydowe i elektryczne. Początkowy koszt jest dość wysoki, bo trzeba kupić nowe pojazdy, ale w dłuższym okresie będzie się on zwracał. W zmianie floty mogą pomóc pewne narzędzia jak karty paliwowe. Jaka będzie rola kart paliwowych w tym przypadku?

Rola kart paliwowych w transformacji floty na niskoemisyjną

Podobnie jak w przypadku samochodów spalinowych flota niskoemisyjna może posiadać swoje karty paliwowe. Rola kart paliwowych w takim wydaniu to możliwość bezgotówkowych płatności za ładowanie. Posiadacze karty mogą mieć niższe ceny od standardowych i może to obejmować nie tylko cenę paliwa czy energii, ale też innych produktów z oferty stacyjnej.  Po zakupie faktura od razu trafia do firmy w wersji elektronicznej, co usprawnia ich księgowanie.

Karty paliwowe pozwalają również na monitorowanie i raportowanie transakcji. Można zweryfikować, gdzie i kiedy doszło do zakupu. Taka kontrola pozwoli łatwiej określić, co można poprawić i co da się zoptymalizować.

Rola kart paliwowych wiąże się również z obserwacją redukcji emisji CO2. Obserwacja danych pozwala ocenić, jak dotychczasowe działania przyczyniły się do minimalizacji wpływu na środowisko i co jeszcze można zrobić.

Korzyści z transformacji floty na niskoemisyjną

Na pierwszy plan wysuwa się to, że transformacja floty samochodowej przyczynia się w znaczący sposób do ochrony klimatu. Jednak korzyści transformacji dotyczą również innych obszarów. Ładowanie samochodów elektrycznych wiąże się z niższym kosztem niż tankowanie samochodów spalinowych. Mniej ruchomych części auta przekłada się na mniejszą awaryjność, co również pomaga generować oszczędności.

Flota niskoemisyjna to też przykład dla innych firm, swego rodzaju inspiracja, w którą stronę warto podążać.

Jak karty paliwowe wspierają niskoemisyjną przyszłość?

Rola kart paliwowych dla flot hybrydowych i mieszanych w transformacji niskoemisyjnej to m.in. zachęta do podążania w tym kierunku. Preferencyjne ceny, nieustanna rozbudowa infrastruktury, a więc dostęp do wielu punktów ładowania z pewnością skłaniają do zainteresowania się tym tematem. Korzyści transformacji są duże, a potrzeba redukcji emisji gazów cieplarnianych jeszcze większa, więc firm inwestujących we flotę niskoemisyjną będzie jeszcze więcej. Patrząc na to, w jakim kierunku zmierza polityka unijna, tym bardziej warto przemyśleć  w firmie kwestię niskoemisyjności.

Zarządzanie flotą samochodową przy pomocy kart paliwowych

Wbrew pozorom karta paliwowa to nie tylko możliwość generowania oszczędności dzięki atrakcyjnym cenom. Obecnie dostępne karty można poprzez API zintegrować z systemami telematycznymi, a tym samym będą miały znaczący wpływ na zarządzanie flotą. Pozyskane dzięki nim dane posłużą do licznych analiz. Można m.in. śledzić trasy i zaplanować kolejne odcinki z uwzględnieniem wizyty na stacji paliwowej. Takie funkcje zapewnia m.in. karta paliwowa Shell dla firm.

MATERIAŁ PROMOCYJNY

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button