PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Panattoni ukończył fabrykę dla Hager. Kolejna inwestycja na Śląsku 

To kolejna współpraca, bowiem już w 2015 roku deweloper zbudował halę w Sosnowcu, którą firma Hager wynajęła

Deweloper Panattoni właśnie zakończył swój kolejny projekt na terenie Śląska. Tym razem Panattoni dostarczył nowoczesną fabrykę o powierzchni 21 500 m kw. dla Grupy Hager, lidera w dziedzinie rozwiązań i usług z zakresu instalacji elektrycznych. Wartość tej inwestycji sięga około 50 mln euro, co stanowi znaczący wkład Panattoni w rozwój przemysłowy regionu.

Panattoni ukończył fabrykę dla Grupy Hager

Panattoni pomyślnie ukończył zaawansowany technologicznie zakład produkcyjny o powierzchni 21 500 m kw. dla Grupy Hager, czołowego dostawcy rozwiązań i usług w dziedzinie instalacji elektrycznych. Firma wykorzysta śląska fabrykę głównie do produkcji elektrycznych urządzeń zabezpieczających. To kolejny przykład udanej współpracy między firmami. Już w 2015 roku deweloper zbudował halę w Sosnowcu, którą firma Hager wynajęła, a cztery lata później zanotowała ponad 100-procentowy wzrost ekspansji. Tym razem Panattoni zrealizowało projekt fabryki w Bieruniu w ramach formuły BTO (build-to-own). Obiekt ma kluczowe znaczenie dla rozwoju działalności Hager w Polsce, umożliwiając firmie zwiększenie mocy produkcyjnych, poszerzenie oferty i wzmocnienie swojej konkurencyjności na rynku.

O skali przedsięwzięcia najlepiej świadczą liczby: – Przy okazji 30-lecia obecności w Polsce udało się nam osiągnąć wynik 100 mln wyrobów gotowych, a dzięki nowemu zakładowi kolejne 100 mln osiągniemy w 10 lat. Pokazuje to, że budowa nowego zakładu to nie tylko krok milowy w rozwoju firmy, lecz także olbrzymie przyspieszenie produkcji – mówi Robert Szklany, Vice President Group Manufacturing w Grupie Hager.

Czytaj też: Panattoni dostał kredyt od PEKAO. Zbuduje park w Bytomiu

W ramach inwestycji Panattoni dostarczył nowoczesną halę produkcyjno-magazynową o powierzchni 16 000 m kw., wraz z trzykondygnacyjnym budynkiem biurowym o powierzchni 5 500 m kw. Ponadto, deweloper odpowiednio przygotował teren pod montaż suwnic w dziale wtryskarni.

Zrównoważone budownictwo

Wszystkie działania związane z tą inwestycją zostały wykonane zgodnie ze standardem zrównoważonego budownictwa, a cały obiekt spełnia wymogi normy BREEAM na poziomie Excellent. W celu częściowego pokrycia zapotrzebowania na energię, zainstalowano panele fotowoltaiczne na dachu, a dodatkowo, na terenie wokół fabryki deweloper zadbał o ponad 20 000 m kw. terenów zielonych. Dodatkowym udogodnieniem dla pracowników są stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Panattoni po raz kolejny okazało się gwarantem skutecznej realizacji nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Dziękujemy Grupie Hager za zaufanie i partnerską współpracę. Życzymy dalszych sukcesów biznesowych, które – jestem przekonany – przełożą się na kolejne strategiczne inwestycje w przyszłości. Na Śląsku działamy niemalże od początku naszej aktywności w Polsce, dostarczając w tym czasie ok. 2,5 mln m kw. Ogromnie cieszy nas, że możemy uczestniczyć w niesamowitej przemianie regionu z wydobywczego w zagłębie przemysłowo-produkcyjne, obsługujące nie tylko krajowy rynek, ale też europejski czy nawet światowy – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Nowy zakład produkcyjny usytuowany jest 10 km od istniejącej fabryki Hager w Tychach. Obiekt znajduje się zaledwie 30 minut jazdy samochodem od centrum Katowic, co pozwala na korzystanie z licznych zalet śląskiej aglomeracji. Dogodne położenie przy autostradach A1 i A4 umożliwia sprawną komunikację w każdym kierunku, zapewniając dobre połączenia z granicami Polski oraz kluczowymi ośrodkami w kraju.

Panattoni zbudował gigantyczną fabrykę w Żabiej Woli

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button