Magazyny

Panattoni zbudował gigantyczną fabrykę w Żabiej Woli

W nowej fabryce Reynears Aluminium będą działać cztery zaawansowane linie technologiczne

Panattoni zbudował fabrykę dla firmy Reynears Aluminium, globalnego dostawcy profili aluminiowych. Wybudowany przez dewelopera obiekt jest jednym z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie zakładów produkcyjnych firmy. Obiekt znajduje się w Żabiej Woli, zaledwie 35 kilometrów od stolicy Polski.

Panattoni zbudował fabrykę dla Reynears Aluminium

Firma Reynears Aluminium, globalny dostawca profili aluminiowych, już korzysta z jednego z największych obiektów produkcyjnych. Panattoni zbudował fabrykę w Żabiej Woli, oddalonej o 35 km od Warszawy. Obiekt został wzniesiony zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa i otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Firma będzie miała dostęp nie tylko do 31 000 metrów kwadratowych hali przemysłowej, ale również do przestrzeni biurowej o powierzchni około 1200 metrów kwadratowych, stworzonej przez biuro architektoniczne ARCH-DECO z Gdyni. Deweloper przekonuje, że te przestrzenie zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie pracowników, dbając o aspekty akustyki, jakości powietrza oraz dostęp do naturalnego światła. Dodatkowo, na terenie inwestycji znajdzie się ponad 37 200 metrów kwadratowych terenów zielonych, tworzących przyjazne środowisko.

W Reynaers Aluminium rygorystyczna kontrola jakości na każdym etapie to podstawa procesu produkcyjnego, a kluczem do skutecznych operacji jest dostosowany do działalności budynek produkcyjno-magazynowy. Cieszymy się, że udało nam się dostarczyć obiekt, który doskonale sprawdzi się w procesach firmy, jednocześnie spełniając wysokie wymagania w zakresie ekologii i energooszczędności. Wymagająca, ale skuteczna realizacja to także cegiełka dołożona do zielonej rewolucji całej branży, ponieważ produkty Reynears Aluminium odgrywają istotną rolę w przemianie rynku nieruchomości w stronę zrównoważonego budownictwa i ograniczania emisji CO2 do atmosfery – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Czytaj też: Panattoni otwiera swój szósty obiekt BTS w Uniejowie

Cztery zaawansowane linie technologiczne

W nowej fabryce Reynears Aluminium będą działać cztery zaawansowane linie technologiczne: trzy do lakierowania oraz jedna do anodowania profili aluminiowych. W celu zapewnienia odpowiednich zasobów firma zainstalowała Stację Demi, która produkuje wodę demineralizowaną, oraz oczyszczalnię ścieków WWT. Proces produkcyjny będzie opierał się na technologii przyjaznej dla środowiska, eliminującej użycie chromu w linii lakierowania oraz anodowania. Część zapotrzebowania na energię elektryczną będzie zaspokajana dzięki instalacjom fotowoltaicznym zamontowanym na dachu obiektów. Dodatkowo, w celu ogrzewania budynku biurowego, wykorzystane zostaną pompy ciepła.

Fabryka Reynears Aluminium jest strategicznie usytuowana przy drodze ekspresowej S8. Taka lokalizacja umożliwia szybki dojazd do centrum Warszawy w zaledwie 30 minut i zapewnia wygodne połączenia z ważnymi ośrodkami w całym kraju.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

W jakiej kondycji jest polski rynek magazynowy? Oto nowy raport

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button