PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuMagazyny
Gorące newsy

Panattoni zbuduje nowy zakład produkcyjny na Śląsku

Nowa fabryka umożliwi Grupie Fortaco zwiększenie wydajności procesów produkcyjnych

Panattoni rozpoczął budowę kolejnego zakładu produkcyjnego na terenie województwa śląskiego. W ramach swojej działalności, Panattoni zbuduje zakład produkcyjny dla Grupy Fortaco, europejskiego partnera dla globalnych klientów z sektora ciężkiego sprzętu terenowego i przemysłu morskiego. Nowy obiekt o powierzchni ponad 34 tys. metrów kwadratowych będzie również miejscem pracy dla około 200 osób.

Panattoni zbuduje zakład Fortaco w Knurowie

Panattoni rozpoczął realizację kolejnego obiektu w województwie śląskim. W Knurowie, Panattoni zbuduje zakład produkcyjny dla Grupy Fortaco, europejskiego partnera strategicznego dla globalnych klientów z sektora ciężkiego sprzętu terenowego i przemysłu morskiego. Wartość projektu to aż 17 milionów euro, a nowy obiekt zapewni jednocześnie około 200 miejsc pracy i usprawni wewnętrzne procesy produkcyjne Fortaco. Wsparcie w procesie najmu dla Grupy Fortaco zostało zapewnione przez firmę doradczą Savills.

Panattoni już dostarczył w województwie śląskim obiekty BTS o łącznej powierzchni 800 000 metrów kwadratowych. Deweloper szczególnie specjalizuje się w tworzeniu zakładów produkcyjnych, które są obecnie jego głównym obszarem działalności. Kolejnym projektem w tym regionie będzie fabryka w Knurowie, stworzona na indywidualne zamówienie dla Grupy Fortaco, aby sprostać ich konkretnym potrzebom.

Zakład produkcyjny Grupy Fortaco to kolejny krok w metamorfozie Śląska – z zagłębia wydobywczego w doskonałe miejsce rozwoju m.in. dla sektora produkcyjnego. Potencjał ludzki i lokalizacyjny aglomeracji śląskiej jest ogromny, a dodatkowym atutem są zachęty inwestycyjne w strefach ekonomicznych. Nie dziwi więc, że popyt na grunty i obiekty przemysłowe jest tu nieustannie bardzo duży, a sam region jest pierwszym, w którym Panattoni zrealizowało ponad 2,5 mln m kw. Grupa Fortaco posiada już 11 zakładów, w tym dwa w Polsce – we Wrocławiu i Janowie Lubelskim – a teraz rusza z realizacją kolejnego. Potwierdza to ogromny potencjał kraju dla międzynarodowych firm produkcyjnych, które doceniają lokalizację w centrum Europy z doskonałym dostępem do najważniejszych rynków kontynentu – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Czytaj też: Panattoni zbudował gigantyczną fabrykę w Żabiej Woli

Zwiększenie wydajności

Nowa fabryka o powierzchni 34 660 metrów kwadratowych umożliwi Grupie Fortaco zwiększenie wydajności procesów produkcyjnych poprzez skonsolidowanie kluczowych operacji przygotowania wyrobów stalowych z różnych lokalizacji biznesowych w jednym miejscu. Taki krok pozwoli na osiągnięcie optymalnej wydajności w obsłudze klientów firmy. Ważnym czynnikiem decydującym o wyborze Knurowa, jako nowej lokalizacji inwestycji, była bliskość innych przedsiębiorstw produkujących i handlujących stalą.

Umowa na wynajem nowego zakładu produkcyjnego Fortaco to jedna z największych transakcji na Górnym Śląsku w tym roku. Dla naszego klienta poszukiwaliśmy partnera do realizacji wysoko wyspecjalizowanego obiektu typu BTS, który zaspokoiłby bardzo precyzyjne wymagania związane z automatyzacją procesu produkcyjnego. Cieszę się, że udało nam się odpowiedzieć na to wyzwanie i zagwarantować spełnienie wszystkich potrzeb jednego z liderów branży inżynierii mechanicznej i przemysłu morskiego w Polsce – mówi Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, dyrektorka działu Industrial Services Hub, Savills.

Nowa fabryka znajduje się w dobrej lokalizacji, umożliwiającej łatwe połączenia z innymi miastami w śląskiej aglomeracji, takimi jak Gliwice, Katowice, Zabrze i Chorzów. Ponadto, fabryka jest dogodnie usytuowana w pobliżu autostrad A1 i A4, umożliwiając sprawną komunikację zarówno w kierunku północnym, południowym, wschodnim, jak i zachodnim, obejmującą granice kraju. Grupa Fortaco działa na rynku od ponad 10 lat i obecnie zatrudnia 2800 pracowników na całym świecie.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Panattoni rozbudowuje swój największy obiekt na Dolnym Śląsku

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button