PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Bez kategorii
Gorące newsy

Panattoni pozyskuje 27,5 mln euro na centrum dystrybucyjne Action

Model BTS: Czy kluczem do sukcesu w logistyce jest indywidualne podejście?

Panattoni, międzynarodowy potentat na rynku nieruchomości przemysłowych, otrzymał 27,5 mln euro kredytu od Berlin Hyp. Środki zostaną wykorzystane na finansowanie nowego centrum dystrybucyjnego sieci Action w Zakroczymiu. Przestrzeń, realizowana w formule BTS, będzie obsługiwać 160 sklepów sieci i przyczyni się do utworzenia ok. 300 miejsc pracy.

BTS – Panattoni wykorzystuje unikalne rozwiązanie dla sektora handlu

Model BTS (build-to-suit), czyli budowa „pod klucz”, staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w sektorze handlowym, a szczególnie w branży logistycznej. Panattoni, lider w tym zakresie, dostosowuje swoje projekty do indywidualnych potrzeb klientów, co pozwala na maksymalizację efektywności i optymalizację kosztów.

W przypadku projektu dla sieci sklepów Action w Zakroczymiu model BTS pozwolił na stworzenie centrum dystrybucyjnego spełniającego konkretne wymagania klienta. Dzięki 53 000 m kw. powierzchni centrum jest w stanie pomieścić 47 000 palet, co umożliwia obsługę 160 sklepów sieci na terenie całego kraju.

Przykład Zakroczymia pokazuje, że model BTS pozwala na realizację inwestycji dostosowanych do konkretnych potrzeb klienta. Fakt, że Panattoni zdołało uzyskać finansowanie na poziomie 27,5 mln euro od Berlin Hyp, potwierdza zaufanie instytucji finansowych do tego typu przedsięwzięć.

Na uwagę zasługuje także to, że obiekt, choć nowoczesny i spełniający wysokie standardy, został zrealizowany w sposób zrównoważony. Otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, co potwierdza zaangażowanie Panattoni w tworzenie zielonych budynków.

Czytaj również: Polskie zapasy gazu. Magazyny pełne, ale małe

Model BTS, dostosowujący się do specyficznych wymagań klienta, stanowi kluczowe narzędzie dla sieci handlowych pragnących zwiększyć swoją efektywność logistyczną. Ten model nie tylko umożliwia osiągnięcie korzyści finansowych, ale także poprawia zrównoważony rozwój. Te aspekty mają kluczowe znaczenie w kontekście dynamicznych zmian w sektorze handlowym.

Zakroczym – nowy punkt na mapie Action

Zakroczymskie centrum dystrybucyjne to już trzecia tego typu inwestycja Action w Polsce, i trzynasta w Europie. Każda z nich to sukces Panattoni, które za sprawą indywidualnego podejścia do każdego projektu, zasłużyło na zaufanie sieci sklepów. Jak powiedziała Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer w Panattoni:

Centrum dystrybucyjne w Zakroczymiu jest trzynastym tego typu obiektem Action w Europie i trzecim w Polsce. Dwie z krajowych inwestycji z sukcesem zrealizowało Panattoni. Finansowanie uzyskane od banku Berlin Hyp świadczy o zaufaniu instytucji finansowych do naszych realizacji dla niezwykle rozwojowego segmentu dyskontów niespożywczych.

Co istotne, Zakroczym nie znalazł się na logistycznej mapie sieci Action przez przypadek. Strategiczne wpisanie tego punktu w sieć głównych dróg transportowych sprzyja efektywności. Dzięki temu dystrybucja towarów do sklepów na terenie całej Polski staje się szybka i sprawna. Ponadto obecność centrum dystrybucyjnego Action w Zakroczymiu, położonego niedaleko Warszawy, sprzyja wzrostowi sieci w regionie mazowieckim. Jest to region, który zalicza się do najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce.

Czytaj również: Panattoni zbuduje nowy zakład produkcyjny na Śląsku

Centrum dystrybucyjne w Zakroczymiu stanowi ważny krok dla sieci Action w kierunku zwiększenia skuteczności i efektywności swojej logistyki. Dzięki tej inwestycji sieć sklepów będzie mogła lepiej dostosować się do rosnącego popytu konsumentów, zapewniając szybki i sprawną dystrybucję produktów. To nie tylko zwiększy konkurencyjność sieci na polskim rynku, ale także przyczyni się do zrównoważonego rozwoju firmy, biorąc pod uwagę zobowiązania środowiskowe.

Otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego w Zakroczymiu umożliwia sieci sklepów Action zyskanie strategicznego punktu na logistycznej mapie. Jednocześnie, inwestycja ta stanowi dowód zaangażowania firmy w rozwój na polskim rynku. Pragnienie dalszej ekspansji w Polsce staje się wyraźne przez takie działania. Inwestycje tego rodzaju umożliwiają sieci Action nieustanne odpowiadanie na rosnące oczekiwania polskich konsumentów. W efekcie konsumenci mają dostęp do szerokiego asortymentu produktów w atrakcyjnych cenach.

Źródło: Panatonni

Czym charakteryzuje się centrum dystrybucyjne Panatonni?

Nowoczesność centrum dystrybucyjnego Panatonni nie kończy się na aspektach logistycznych. Ważnym elementem obiektu jest również przestrzeń biurowa o powierzchni blisko 3000 m kw., która zapewnia komfortowe warunki do pracy dla pracowników sieci. Dostosowana do potrzeb firmy, umożliwia skuteczną koordynację działań oraz komunikację między zespołami.

Dodatkowo nowoczesność obiektu znajduje także odzwierciedlenie w zastosowaniu najnowszych technologii oraz zrównoważonych rozwiązań. Do ciepłej wody wykorzystywane są panele słoneczne, a inteligentne liczniki energii i wody pomagają w monitorowaniu i optymalizacji zużycia. Obiekt wykorzystuje energooszczędne oświetlenie, a pracownicy mogą korzystać ze stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Wszystko to sprawia, że centrum dystrybucyjne w Zakroczymiu stanowi przykład nowoczesnego podejścia do zarządzania przestrzenią przemysłową i biurową.

Niesłabnące tempo Panattoni

Deweloper Panattoni konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku, realizując coraz to nowe projekty. W I kw. ubiegłego roku firma ukończyła dla Action kolejny obiekt BTS o powierzchni 60 800 m kw., który również zyskał certyfikację w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja ta była dowodem, że deweloper potrafi dostosować swoje rozwiązania do potrzeb klienta, oferując przy tym wysoki standard obsługi. Nowe centrum dystrybucyjne w Zakroczymiu stanowi kolejny, znaczący krok na drodze do zaspokojenia rosnącego popytu na powierzchnie przemysłowe i logistyczne.

Platforma modowa wynajmie dodatkową powierzchnię od Panattoni

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button