Info z rynkuTransport

Lotnisko Chopina pochwaliło się rekordowym wynikiem i niespodzianką

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” pochwaliło się rekordowym wynikiem obsługi pasażerów w ciągu jednego dnia na warszawskim Okęciu. To w dobie pandemii jest istotny wskaźnik rozwoju portu lotniczego Chopin Airport, który tak jak i inne lotniska w Polsce, bardzo ucierpiał w wyniku obostrzeń.

Lotnisko Chopina chwali się wynikami i rekordem

8 sierpnia warszawskie lotnisko Chopina obsłużyło aż 42211 pasażerów. Oznacza to, że jest to najlepszy wynik portu lotniczego w tym roku. Oznacza to, że ruch pasażerski powoli wraca do tego sprzed pandemii, choć i tak jeszcze jest wiele do nadrobienia.

Niemniej jednak ostatnie wyniki wpływają pozytywnie na obecną sytuację, co może cieszyć. Dowodem na to jest liczba wykonanych lotów na polskich portach lotniczych w samym lipcu. Jak podaje PPL, było to niemal 1750 operacji lotniczych dziennie, co wskazuje na wzmożony ruch powietrzny.

Trzeba pamiętać przy tym, że jest to wynik zarówno luzowania obostrzeń, jak i oczywiście sezonu letniego, który dorocznie wpływa na zwiększone zapotrzebowanie na podróże tym środkiem transportu.

Co ciekawe na Okęciu, na którym zanotowano największy ruch w kraju, liczba połączeń była ponad trzykrotnie wyższa niż w Katowicach, Gdańsku, czy Krakowie. Była również pięciokrotnie wyższa niż to miało miejsce na lotnisku we Wrocławiu. Z kolei jak informuje portal Rynek Lotniczy, w lipcu:

[…] Na wszystkich polskich lotniskach zrealizowano 28148 operacje startów i lądowań. To oznacza spadek o 49 proc. w odniesieniu do tego samego miesiąca 2019 roku, kiedy takich operacji odnotowano 42242. Statystyki z lipca bieżącego roku są jednak dużo lepsze od tych z 2020 roku (17740) i oznaczają wzrost o 59 proc.

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka wprowadził rewolucyjny Covid Detector

Lotnisko im. Fryderyka Chopina zaskoczyło również w inny sposób

Na Okęciu już od 2 sierpnia w terminalu powróciło pianino, na którym może zagrać każdy chętny. To dodatkowa forma promocji portu, który wspiera działalność artystów. Jak przekazał Andrzej Klewiado, rzecznik Lotniska Chopina:

Powrót fortepianu to dobra wiadomość dla wszystkich pasażerów Lotniska Chopina – wirtuozów, koneserów, osób grywających proste utworzy oraz dla dzieci, które z lubością będą przygrywać gościom w terminalu.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button