Magazyny

Action uruchamia kolejne Centrum Dystrybucyjne pod Warszawą 

Budynek w Zakroczymiu posiada powierzchnię 46 000 metrów kwadratowych

Sieć dyskontów Action rozwija swoją działalność w Polsce i otwiera trzecie centrum dystrybucyjne (DC) w Zakroczymiu pod Warszawą. W ciągu ostatnich pięciu lat Action regularnie zwiększało liczbę nowych sklepów w Polsce.

Action otwiera Centrum Dystrybucyjne pod Warszawą

Action oficjalnie otworzyło swoje trzecie centrum dystrybucyjne w Polsce, które znajduje się w miejscowości Zakroczym pod Warszawą. To jednocześnie już 13. centrum dystrybucyjne Action w Europie. Firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 2017 roku, otwierając swój pierwszy sklep w Lesznie, i od tego czasu konsekwentnie inwestuje w rozwój na naszym rynku. W ciągu ostatnich pięciu lat Action regularnie zwiększało liczbę nowych sklepów w Polsce, których obecnie jest już blisko 300. W efekcie firma zatrudnia już ponad 3 600 osób, a w tym roku planuje zatrudnić kolejne 1 000.

Nasz silny wzrost od momentu wejścia do Polski pokazuje, że Polacy kochają zakupy w Action i akceptują naszą unikalną formułę: zaskakujący asortyment dobrej jakości i zrównoważonych produktów w możliwie najniższej cenie. Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnęliśmy z polskim zespołem w ciągu ostatnich pięciu lat, niezależnie od tego, czy pracownicy pracują w sklepach, w centrach dystrybucyjnych, czy w naszej centrali. Mamy ambicje, aby nadal wzmacniać nasz polski zespół i całą organizację oraz budować stabilny i dobrze funkcjonujący łańcuch dostaw –  wyjaśnia Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action w Polsce.

Czytaj też: Amerykański gracz planuje ekspansję na niemieckim rynku logistycznym

Obiekt zapewni nowe miejsca pracy

Budynek w Zakroczymiu posiada powierzchnię 46 000 metrów kwadratowych, z czego ponad 44 000 metrów kwadratowych stanowi przestrzeń magazynowa, zdolna pomieścić aż 47 000 palet. Dodatkowo, 2 750 metrów kwadratowych zostało przeznaczone na pomieszczenia biurowe i socjalne. Centrum dystrybucyjne w Zakroczym będzie obsługiwać 160 sklepów Action w Polsce. Co więcej, w perspektywie długoterminowej, otwarcie tego centrum przyczyni się do stworzenia aż 300 miejsc pracy w regionie.

Jesteśmy dumni, że Action wybrał naszą gminę na lokalizację swojego trzeciego centrum dystrybucyjnego w Polsce. Cieszymy się, że takie firmy jak Action powstają właśnie u nas. Dzięki nim nasi mieszkańcy mogą znaleźć nowe miejsca pracy. To korzyść zarówno dla Action, jak i mieszkańców Zakroczymia i okolic. Życzę Action powodzenia w realizacji tego imponującego projektu DC – wyjaśnia Artur Ciecierski, burmistrz miasta Zakroczym.

Action

Action we współpracy z deweloperem Panattoni opracowało centrum dystrybucyjne (DC) pod Warszawą z naciskiem na ochronę środowiska. Budynek został wyposażony w liczne rozwiązania mające na celu zwiększenie efektywności energetycznej, w tym panele słoneczne wykorzystywane do podgrzewania wody, panele fotowoltaiczne do generowania energii elektrycznej, inteligentne liczniki energii i wody, energooszczędne oświetlenie LED wewnątrz i na zewnątrz budynku, a także stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Postawiliśmy na połączenie funkcjonalności i zrównoważonego rozwoju oraz uwzględniliśmy jak najwięcej elementów przyjaznych dla środowiska – od użytych materiałów, po szczegóły konstrukcyjne i zainstalowany sprzęt – wyjaśnia Sławomir Nitek.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Polscy spedytorzy liczą straty! Winne rozporządzenie UE?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button