Magazyny

Amerykański gracz planuje ekspansję na niemieckim rynku logistycznym

Po zbudowaniu magazynu firma planuje zatrudnić tam nawet 400 pracowników

Amerykańska firma logistyczna GXO Logistics planuje dużą ekspansję w Europie Środkowej. W tym celu GXO otworzy swój pierwszy magazyn o powierzchni 36 000 metrów kwadratowych w Dormagen w Niemczech. Po zbudowaniu magazynu firma planuje zatrudnić tam nawet 400 pracowników.

GXO zbuduje magazyn w Niemczech

Amerykańska firma logistyczna GXO Logistics zamierza wzmocnić swoją strategię ekspansji w Europie Środkowej, zwłaszcza w Niemczech. Jak informuje portal Eurotransport, w 2022 roku firma przejęła brytyjską firmę Clipper Logistics, który ma oddziały w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Holandii, Irlandii i Belgii. Teraz GXO zamierza wybudować swój pierwszy magazyn w Dormagen w Niemczech.

Jednym z wielu korzyści wynikających z naszego przejęcia Clippera było rozszerzenie naszej obecności w Niemczech. Wraz z naszą ekspansją wprowadzamy nowe podejście, nową dynamikę i większą ofertę niż tradycyjni dostawcy usług logistycznych. Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na partnerstwo z GXO zarówno ze strony istniejących, jak i nowych klientów z sektorów e-commerce, mody i technologii konsumenckich – mówi Richard Cawston, prezes GXO w Europie.

Amerykański dostawca usług logistycznych jest obecny w Europie na około 500 lokalizacjach zatrudniając około 34 000 pracowników. Ekspansją w Niemczech kieruje Stefan van Hoof, który jako nowy dyrektor zarządzający dla Europy Środkowej podlega Richardowi Cawstonowi. Van Hoof dołączył do GXO w 2022 roku w ramach przejęcia Clippera, gdzie pełnił funkcję dyrektora generalnego dla Europy kontynentalnej.

Czytaj też: GXO kontynuuje ekspansję na niemieckim rynku w ramach logistyki kontraktowej

Rynek niemiecki jest bardzo perspektywiczny

Według firmy perspektywy wzrostu na niemieckim rynku logistyki kontraktowej są obiecujące. Jak informuje portal Eurotransport, oprócz ciągłej modernizacji łańcucha dostaw i coraz większego wykorzystywania outsourcingu procesów operacyjnych za granicą, istnieje rosnące zapotrzebowanie na outsourcing usług logistycznych w celu obniżenia kosztów i zwiększenia efektywności. Według GXO, wysokie zapotrzebowanie na technologię, dostosowane do potrzeb i elastyczne rozwiązania logistyczne czyni ich idealnym partnerem dla firm działających w Niemczech.

W pierwszej fazie GXO inwestuje więc w nowy magazyn o powierzchni 36 000 metrów kwadratowych w Dormagen, ważnym miejscu logistycznym w regionie Düsseldorfu. Po zbudowaniu magazynu firma planuje zatrudnić tam nawet 400 pracowników. GXO planuje automatyzację i adaptacyjne technologie, takie jak system Goods-to-Person oraz autonomiczne roboty mobilne.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Autonomiczna logistyka w obliczu kryzysu. Niewiadoma przyszłość branży

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button