E-commerceInfo z rynku

Automaty paczkowe podbiją USA? Ambitne plany SwipBox

SwipBox skupia się na wprowadzaniu automatów paczkowych z serii Infinity, które są zasilane bateryjnie

SwipBox, duńska firma z branży logistycznej, w ciągu ostatnich lat mocno rozwinęła swoją działalność w Europie, a teraz planuje wejść na rynek amerykański.

SwipBox podbije rynek amerykański?

Duński SwipBox, instalując ponad 30 tysięcy automatów paczkowych, w tym w Polsce, ugruntował sobie pozycję na kontynencie europejskim. Teraz SwipBox planuje rozszerzyć swoją działalność na rynek amerykański.

Trudno to sobie wyobrazić z naszej perspektywy, ale automaty paczkowe w Stanach Zjednoczonych są nadal rzadkim widokiem. Jestem jednak przekonany, że w najbliższym czasie urządzenia zyskają na popularności, gdy tylko konsumenci przekonają się do wygody i bezpieczeństwa, które wiążą się z ich użytkowaniem. Dzięki nim dostawy są znacznie bardziej efektywne, a kurier dostarcza kilkanaście lub kilkadziesiąt paczek do jednej lokalizacji, zamiast krążyć pomiędzy trzydziestoma różnymi adresami. Konsumenci mogą być natomiast pewni, że ich przesyłki są odpowiednio chronione – mówi Kasper Cort, CCO SwipBox.

Czytaj też: Odmiana „Paczkomat” InPost zakazana? Jak teraz musimy mówić?

Automaty paczkowe przypadną do gustu Amerykanom?

SwipBox skupia się na wprowadzaniu automatów paczkowych z serii Infinity, które są zasilane bateryjnie i nie wymagają połączenia z siecią GSM czy zasilania z zewnątrz. Automaty te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było umieszczać w wygodnych miejscach dla użytkowników, takich jak osiedla mieszkaniowe, okolice supermarketów czy też stacje benzynowe. Dzięki temu klienci mogą łatwo odbierać i zwracać paczki przez całą dobę, korzystając z dedykowanej aplikacji mobilnej, która łączy się z automatem za pomocą zabezpieczonego połączenia Bluetooth.

USA jest dla nas zupełnie nowym, jeszcze nie do końca odkrytym rynkiem. Doskonale znamy nasz know-how oraz wierzymy w nasze możliwości biznesowe. Wiemy, w jaki sposób skutecznie wdrożyć nowe narzędzia do dostarczania oraz odbioru paczek, które będą komfortowe dla wszystkich uczestników rynku, zarówno dla przewoźników, kurierów, jak i konsumentów – podsumował Kasper Cort.

SwipBox zaprezentował swoje automaty Infinity na niedawnych targach branżowych Shoptalk w Las Vegas i będzie kontynuował prezentację swoich rozwiązań na czerwcowej konferencji Home Delivery World w Pensylwanii. Firma od kilku miesięcy prowadzi zaawansowane działania związane z rozwojem nowych biznesów w Stanach Zjednoczonych.

SwipBox to duńskie przedsiębiorstwo, które produkuje i obsługuje automaty paczkowe, posiadające własne rozwiązania programistyczne. W Polsce firma wprowadza kurierskie automaty paczkowe, które są dostępne dla wszystkich operatorów logistycznych, a ich oferta jest projektowana indywidualnie, aby zminimalizować koszty operacyjne partnerów firmy. Produkcja automatów SwipBox odbywa się w Danii.

Czytaj też: Poczta w Polsce 15. najlepszą na świecie. Kto nas wyprzedza?

PostNL rozwija sieć automatów paczkowych w Holandii

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button