Magazyny

GXO kontynuuje ekspansję na niemieckim rynku w ramach logistyki kontraktowej

GXO rozszerza swoją działalność na niemieckim rynku. Przedsiębiorstwo logistyczne widzi duży potencjał w zakresie logistyki kontraktowej, którą chce sukcesywnie rozwijać. 

GXO rozwija się na niemieckim rynku

GXO Logistics zwiększa zakres działalności na rynku niemieckim. Operator logistyki kontraktowej podjął strategiczną decyzję o zwiększenia swojego udziału w rynku logistyki magazynowej w Niemczech w ciągu najbliższych pięciu lat.

Szacuje się, że tamtejszy rynek logistyki kontraktowej jest wart 20 mld dolarów rocznego obrotu. Co więcej, w 2023 roku ma rosnąć w tempie 3,5%. Szefem niemieckiego oddziału GXO został Heiko Oberländer.

Zobacz także:  Roboty GXO z pozytywnymi wynikami testów w branży spożywczej

Richard Cawston, Prezes GXO na Europę, powiedział:

Widzimy ogromny potencjał rozwoju w Niemczech, dlatego stworzyliśmy doświadczony zespół, który pomoże nam zrealizować ten cel. Wobec dynamicznej sytuacji makroekonomicznej i zakłóceń w łańcuchu dostaw, który staje się coraz bardziej złożony, obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na automatyzację dla zapewnienia efektywności, produktywności i szybkiej poprawy wyników finansowych naszych klientów. Jesteśmy wiodącym w branży dostawcą technologii logistycznych oraz niestandardowych rozwiązań wpływających na jakość obsługi, elastyczność oraz skalowalność szczególnie w obszarze logistyki wielokanałowej, co sprawia, że należymy do najczęściej wybieranych operatorów logistycznych.

Logistyka kontraktowa obejmuje szereg operacji prowadzonych na powierzchni magazynowej. Zazwyczaj dotyczy centralnego magazynu  klienta, który decyduje się na outsourcing. Operator bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo operacji logistycznych oraz przestrzeganie procedur.

Zobacz także: Możemy mówić o stagflacji! PMI nurkuje, a inflacja osiąga kolejny szczyt

GXO Logistics wdraża nowoczesne rozwiązania z zakresu robotyki

GXO Logistics wykorzystuje drony zamiast fizycznych ochroniarzy w amerykańskich magazynach. Roboty patrolują oraz reagują na zgłoszenia o naruszeniu porządku w pobliżu magazynów. Roboty są wykorzystywane do przeprowadzania audytów bezpieczeństwa. Drony powietrzne i naziemne są monitorowane za pośrednictwem sieci. Dzięki temu mają szybciej reagować na potencjalne zagrożenia. System Asylon DroneDog jest połączony z chmurą. Spot® firmy Boston Dynamics to natomiast zwinny robot mobilny. Z łatwością pokonuje nierówności terenu, wspinając się po schodach i samodzielnie pokonując przeszkody.

Thomas Nelson, Starszy Dyrektor ds. bezpieczeństwa w GXO, powiedział o rozwiązaniu:

Uruchomiliśmy zaawansowany system bezpieczeństwa DroneDog i DroneSentry w centrum logistycznym naszego klienta, które liczy ponad 9 tys. km2 i wymaga całodobowej ochrony, aby zapewnić bezpieczeństwo osób i towarów.

Dotychczas GXO wykorzystało roboty do ponad 12 tys. misji patrolowych. W planach są dalsze usprawnienia w zakresie nowoczesnych technologii ograniczających czynnik ludzki. Technologia może być wykorzystywana również na terenie europejskich inwestycji. Poprzez system czujników wykrywa potencjalne ryzyka w czasie rzeczywistym i opracowuje odpowiednie scenariusze reakcji bezpośrednio na nie. Tym samym towar jest pod stałym nadzorem wyłącznie jednej osoby.

DB Schenker dekarbonizuje flotę. Trwają testy wodorowych ciężarówek

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button