PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
IntralogistykaMagazyny

GXO testuje system sortowania 3D przy użyciu robotów 

GXO Logistics projektuje i obsługuje zaawansowane rozwiązania magazynowe

GXO zainstaluje nowy system trójwymiarowego sortowania przy użyciu robotów GRS (Global Robotics Services) w obiekcie logistycznym w miejscowości Stradella we Włoszech. Ta innowacyjna technologia może zostać wdrożona w ciągu kilku tygodni, w przeciwieństwie do innych rozwiązań, które wymagają miesięcy przygotowań.

GXO testuje system sortowania 3D

Model robotyki jako usługi (RaaS) czyni go skutecznym narzędziem do zarządzania podczas szczytu popytu i redukuje potrzebę inwestycji kapitałowych ze strony klientów oraz długich czasów realizacji wymaganych przez inne rozwiązania. Jak informuje portal Logística Profesional, obecnie GXO testuje system trójwymiarowego sortowania w jednym ze swoich obiektów w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj też: GXO wdraża autonomiczne roboty w holenderskim magazynie

GXO zainwestowało w program pilotażowy, wykorzystując technologię klasyfikacji robotycznej w celu zwiększenia produktywności, precyzji i efektywności operacyjnej dla jednego z naszych głównych klientów z branży mody. Zawsze poszukujemy i testujemy innowacyjne technologie, aby sprostać ciągle zmieniającym się potrzebom naszych klientów, i z zadowoleniem patrzymy na ten udany projekt, który może przekształcić się w większą instalację w centrum – podkreśla Alessandro Renzo, dyrektor generalny dla Włoch i Szwajcarii w GXO.

Program pilotażowy

Program pilotażowy będzie trwał 30 dni i zostanie przeprowadzony w jednym z obiektów firmy w Stradelli we Włoszech, gdzie prowadzona jest działalność e-commerce. Instalacja systemu została zakończona w ciągu tygodnia, a ponad tuzin robotów zostało zaprogramowanych do obsługi 30 wózków z ponad 450 kontenerami. Roboty osiągają wydajność 1200 jednostek na godzinę, co jest ponad trzykrotnie szybsze od wcześniejszego rozwiązania, a możliwa rozbudowa systemu mogłaby przynieść jeszcze większą przepustowość.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Jak informuje portal Logística Profesional, firma projektuje i obsługuje zaawansowane rozwiązania magazynowe. Technologia stanowi kluczową przewagę konkurencyjną, umożliwiającą dodawanie wartości dla klientów na każdym etapie operacji pod względem kosztów, efektywności, precyzji i wpływu na środowisko. Około 30% jej dochodów pochodzi z rozwiązań zautomatyzowanych, w porównaniu z branżowym średnim wynikiem 8%. W pierwszym kwartale 2023 roku firma zanotowała wzrost o 64% w zakresie całkowitej liczby technologii i rozwiązań zautomatyzowanych w porównaniu z poprzednim rokiem.

GXO kontynuuje ekspansję na niemieckim rynku w ramach logistyki kontraktowej

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button