Zeppelin wózki
IntralogistykaMagazyny

GXO wdraża autonomiczne roboty w holenderskim magazynie

W 2021 roku globalne wykorzystanie robotów GXO wzrosło o 200%

Firma GXO, dostawca usług logistycznych, wdrożyła autonomiczne roboty mobilne (AMR) w dużym magazynie w Holandii. GXO rozpoczęło współpracę z nieujawnioną firmą z sektora spożywczego już dwa lata temu i otrzymało zadanie zoptymalizowania procesów wychodzących w nowoczesnym obiekcie w Nieuwegein.

GXO wdrożyło autonomiczne roboty w magazynie

Zakład z kontrolowaną temperaturą, który działa 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, potrzebował rozwiązania, które umożliwiłoby pakowanie towarów we właściwej kolejności i ładowanie ich na określone ciężarówki, w optymalnym ustawieniu do rozładunku w miejscu docelowym. GXO twierdzi, że autonomiczne roboty mobilne Lowpad są odpowiednie do tego zadania.

Pierwsza w branży współpraca GXO z firmą Lowpad nad specjalnie zaprojektowanym i opracowanym zautomatyzowanym rozwiązaniem dla procesów wychodzących znacznie poprawiła wydajność naszych klientów – stwierdził Luc Laurijssens, dyrektor zarządzający GXO na Belgię i Holandię.

Laurijssens dodał, że urządzenia Lowpad AMR są w pełni połączone z systemami zarządzania magazynem i elektroniczną wymianą danych, zwiększając w ten sposób dokładność, wydajność i jakość, jednocześnie odciążając napięty rynek pracy i redukując koszty.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Z niecierpliwością czekamy na zastosowanie tego systemu w Holandii w naszych innych magazynach we wszystkich sektorach – dodał Laurijssens.

Czytaj też: Roboty GXO z pozytywnymi wynikami testów w branży spożywczej

Autonomia w magazynach żywności

GXO projektuje i obsługuje jedne z najbardziej zaawansowanych rozwiązań magazynowych na świecie. Jako wczesny użytkownik technologii Lowpad, GXO obsługuje obecnie o około 22% więcej magazynów wyposażonych w roboty niż średnia rynkowa. Wprowadzenie Lowpadów w 16 punktach odbioru w procesie wychodzącym to pierwsze tego typu wdrożenie autonomicznych robotów w branży spożywczej.

Cieszymy się, że możemy współpracować z GXO, aby pomóc klientom zoptymalizować wydajność ich magazynów. Lowpad specjalizuje się w projektowaniu zautomatyzowanych rozwiązań dla procesów intralogistycznych. Nasze rozwiązania obejmują flotę Lowpadów, intuicyjne oprogramowanie i zaawansowany technologicznie sprzęt procesowy, taki jak I-transfer. Połączenie ogromnego doświadczenia GXO i wiodącej w branży wiedzy specjalistycznej z naszą zaawansowaną technologią i know-how sprawia, że ​​magazyny są bezpieczniejsze, bardziej produktywne i wydajne – stwierdził Jan Bakker, dyrektor generalny firmy Lowpad.

Lowpad

Czytaj też: Sprzedaż robotów w czasie pandemii wzrosła prawie dwukrotnie!

Maszyna zastąpi dostawcę? Serve Robotics osiągnęły autonomię 4 poziomu

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button