Przemysł 4.0

Roboty GXO z pozytywnymi wynikami testów w branży spożywczej

GXO Logistics Inc. rozwija flotę robotów AMR, które znajdują zastosowanie w centrach logistycznych w 28 krajach. Roboty GXO mają być stosowane również w branży spożywczej, pozwalając na zwiększenie konkurencyjności.

Roboty GXO z dobrymi testami w branży logistycznej

GXO Logistics jest amerykańską firmą logistyczną specjalizującą się w zarządzaniu outsourcingowymi łańcuchami dostaw oraz magazynowaniu. W 2021 roku globalne wykorzystanie robotów GXO wzrosło o 200%.

Po udanych testach AMR w branży logistycznej w operacjach e-commerce oraz detalicznych GXO będzie wdrażał roboty do branży spożywczej i dużych towarów. Jak informuje firma, w ciągu kilku najbliższych miesięcy flota robotów autonomicznych AMR zostanie wprowadzona w Wielkiej Brytanii oraz Holandii. Roboty mają podnieść efektywność oraz zwiększyć bezpieczeństwo.

Phil Shaw, wiceprezes GXO, Center of Excellence, powiedział:

W ciągu ostatnich 18 miesięcy przyspieszyliśmy wdrażanie technologii modułowych. Ponieważ te AMR są małe i mobilne, mają znaczną przewagę nad cięższymi instalacjami stacjonarnymi. Możesz łatwo dodawać AMR, gdy wolumeny zwiększają się w szczycie sezonu, a następnie przenosić je w innym miejscu.

Dodał również, że:

W ostatnim kwartale 2021 r. stosowanie przez nas AMR pomogło naszym klientom zarządzać trwającą zmianą zachowań konsumenckich w kierunku handlu elektronicznego.

Zobacz także: Wood uzyskał fundusze na projekt robotyki autonomicznej

Zobacz także: Sprzedaż robotów w czasie pandemii wzrosła prawie dwukrotnie!

Dobre wyniki AMR sprzyjają rozwojowi robotyki w branży spożywczej

Według zapewnień firmy, roboty AMR mają zwiększyć produktywność nawet o 60% i poprawić dokładność. Klienci GXO mogą skrócić czas kompletowania oraz procesowania paczek, a tym samym przedłużyć ostateczny czas przyjmowania zamówień (np. w danym dniu) oraz realizować dostawę w niestandardowych porach. Pozwala to na zwiększenie konkurencyjności względem innych dostawców i pozytywnie wpływa na wrażenia konsumentów.

Firma wskazuje, że jeden z holenderskich klientów zdecydował się na wdrożenie rozwiązania AMR poprzez wdrożenie robotów Lowpad do optymalizacji procesów logistycznych w przemyśle tradycyjnie skoncentrowanym na przemyśle spożywczym. Jeden z klientów stosuje rządzenia robotyczne w centrum dystrybucyjnym o powierzchni 40 000 m2. Flota automatycznych robotów AMR jest kolejnym krokiem zmierzającym do pełnej autonomizacji procesów logistycznych.

Maszyna zastąpi dostawcę? Serve Robotics osiągnęły autonomię 4 poziomu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button