Magazyny

Hiszpańska spółka automatyzuje procesy w fabryce elementów wyposażenia pojazdów

Hiszpańska spółka Grupo Antolin wdrożyła inteligentny system intralogistyczny w hiszpańskim zakładzie. Integracja technologii cyfrowej ma na celu stymulowanie rozwoju inteligentnych fabryk w ramach programu Advanced Manufacturing 4.0.

Advanced Manufacturing 4.0. – plan automatyzacji procesów logistycznych w fabrykach

W fabryce Aragusa w Burgos w Hiszpanii wprowadzono autonomiczne roboty mobilne (AMR) i roboty współpracujące (Coboty). Jak przekazano, system został oparty na robotach LD-250 AMR firmy Omron i kobotach TM12. LD-250 jest w pełni autonomiczny i został zaprojektowany w celu znacznego zwiększenia wydajności nie tylko w operacjach produkcyjnych, ale przede wszystkim logistycznych. Pozwala osiągać większą przepustowość, eliminować błędy ludzkie i w efekcie poprawiać identyfikowalność materiałów. AMR ma maksymalną ładowność 250 kg. W przeciwieństwie do tradycyjnych autonomicznych pojazdów kierowanych (AGV), pojazdy Omron AMR nawigują z wykorzystaniem naturalnych cech obiektu. Co więcej, nie wymagają kosztownych modyfikacji fabrycznych. TM12 to natomiast współpracujący robot zaprojektowany wyłącznie do montażu, pakowania i kontroli procesów logistycznych w ramach przedsiębiorstwa. Został wyposażony w zintegrowany system wizyjny, który pozwala zapewniać dodatkową funkcjonalność i elastyczność dzięki rozpoznawaniu konkretnych kolorów, obiektów czy wzorów.

Zobacz także: GXO wdraża autonomiczne roboty w holenderskim magazynie

Jak przekazali przedstawiciele spółki:

Celem tego projektu jest stworzenie zmodernizowanej i bardziej zrównoważonej fabryki, w której ludzie i maszyny pracują w harmonii.

Działania te mają przede wszystkim ograniczyć proste czynności wykonywane ręcznie przez pracowników. Jeszcze do niedawna zadania takie jak załadunek i transport elementów wnętrza samochodu z obszaru wtrysku tworzyw sztucznych do obszaru montażu były wykonywane przez fizycznych pracowników. Automatyzacja ma nie tylko odciążyć pracowników, którzy mogliby się zajmować bardziej zaawansowanymi czynnościami, ale również ma poprawić bezpieczeństwo w zakładzie, minimalizując obecność wózków widłowych między poszczególnymi stanowiskami.

Grupo Antolin

Zobacz także: Sojusz rządu i biznesu, czyli francuski sposób na walkę z inflacją

Wdrażanie autonomicznego sytemu a optymalizacja działań logistycznych

Autonomiczny system ma zminimalizować konieczność ręcznego wykonywania zadań w zakładzie. W efekcie poprawiona ma być zwłaszcza ogólna wydajność sprzętu, co pozytywnie wpłynie na przepływ produktów przez procesy wtrysku i montażu.

Kierownik inżynierii zakładu w Aragusa, Jaime Ruiz Alonso, skomentował zmiany:

Do tej pory załadunek i transport komponentów z obszaru wtrysku do obszaru montażu był nieefektywnym procesem, który zajmował dużo czasu naszych zespołów. Chcieliśmy usprawnić ten proces logistyczny dla produkcji.

Nowy robot może pomóc w optymalizacji działań intralogistycznych

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button