PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport

Gigantyczny kontrakt Siemens! Dostarczy 1 200 lokomotyw do Indii

Niemiecka firma wcześniej dostarczała tam głównie komponenty i infrastrukturę

Siemens Mobility dostarczy lokomotywy dla Indii. Firma podpisała kontrakt o wartości 3 miliardów euro (ponad 14 miliardów złotych) na dostawę i obsługę 1 200 pociągów towarowych. To największa umowa dotycząca lokomotyw w historii niemieckiej spółki. Wcześniej dostarczała ona do Indii głównie komponenty i infrastrukturę.

Siemens zapewni lokomotywy dla Indii

W ramach umowy Siemens dostarczy 1 200 lokomotyw elektrycznych i zapewni serwis przez 35 lat. Zaprojektowane przez Siemens lokomotywy dla Indii, o mocy 9 000 koni mechanicznych i prędkości maksymalnej 120 km/h, zostaną zmontowane w fabryce Indian Railways w Dahod, w stanie Gujarat.

Jesteśmy zachwyceni, że możemy współpracować z Kolejami Indyjskimi i dostarczyć jedną z najpotężniejszych dostępnych lokomotyw elektrycznych. Te nowe lokomotywy pomogą zwiększyć transport towarowy w jednej z największych sieci kolejowych na świecie, ponieważ mogą one zastąpić od 500 000 do 800 000 ciężarówek w ciągu swojego cyklu życia. To historyczne zamówienie cementuje zdecydowane zobowiązanie Kolei Indyjskich do osiągnięcia 100% elektryfikacji ruchu kolejowego w Indiach. Nasze partnerstwo jeszcze bardziej wzmocni pozycję Siemens Mobility w Indiach i wesprze rozwijający się rynek kolejowy tego kraju – powiedział Michael Peter, prezes Siemens Mobility.

Czytaj też: Akiem zamawia 1 500. lokomotywę Vectron od Siemens Mobility

Indyjski rynek kolejowy jest największy na świecie

Umowa jest najnowszym kontraktem Siemensa, po tym jak w grudniu firma podpisała umowę o wartości 900 milionów euro na nową linię metra w Sydney. Siemens przygląda się również innym kontraktom kolejowym w Indiach, które są obecnie największym na świecie rynkiem kolejowym z 24 milionami pasażerów podróżujących codziennie w ponad 22 000 pociągów. Rząd Indii chce zwiększyć udział sieci kolejowej w transporcie towarowym do 40-45% z obecnych 27%.

Siemens wspiera zrównoważoną transformację indyjskiego sektora transportowego, ponieważ kraj ten dąży do niemal dwukrotnego zwiększenia zdolności przewozowej na swoich liniach kolejowych – powiedział prezes Siemensa, Roland Busch.

Zamówienie jest dużym krokiem dla Siemensa w Indiach. Niemiecka firma wcześniej dostarczała tam głównie komponenty i infrastrukturę. Utrzymanie nowych lokomotyw będzie wykonywane w czterech składach Kolei Indyjskich zlokalizowanych w Vishakhapatnam, Raipur, Kharagpur i Pune. Montaż i utrzymanie lokomotyw będzie realizowane wspólnie z pracownikami Indian Railways.

Czytaj też: Indie staną się najludniejszym krajem świata w 2023 roku!

Niemiecka firma dostarczy do Sydney autonomiczne metro

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button