Magazyny

Niemiecki Hermes przejmuje centrum wysyłkowe we Włoszech

Firma przekonuje, że obiekt wysyłkowy we Włoszech doskonale wpisuje się w jej wysiłki związane z internacjonalizacją

Od 1 sierpnia Hermes Fulfilment przejmie centrum wysyłkowe we włoskim Valdengo. Obiekt specjalizuje się w logistycznym przetwarzaniu asortymentów o niskim wolumenie produktów. 

Hermes przejmie włoskie centrum wysyłkowe

Hermes Fulfilment to niemiecka firma, która działa również w Czechach i Szwajcarii. Kilka miesięcy temu rozpoczęła obsługę zwrotów w nowym centrum przetwarzania w Polsce. Tam też powstaje nowe centrum wysyłkowe dla produktów o niskim wolumenie, które ma zostać otwarte na początku przyszłego roku. Zanim to jednak zastąpi, Hermes Fulfilment przejmie centrum wysyłkowe we włoskim Valdengo. Według Kevina Kufsa, CEO firmy, obiekt wysyłkowy we Włoszech doskonale wpisuje się w wysiłki firmy związane z internacjonalizacją. Jak informuje portal Ecommerce News, budynek ma powierzchnię 12 500 metrów kwadratowych.

Naszym celem jest pełne wykorzystanie centrum wysyłkowego, które ma zdolność przetwarzania do 30 milionów przesyłek rocznie, zarówno przy wychodzących towarach, jak i zwrotach – mówi dyrektor wykonawczy.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Jak informuje portal Ecommerce News, obiekt w Valdengo wcześniej był zarządzany przez markę modową Bonprix. Towary te zostaną przeniesione do jednego z ośrodków wysyłkowych Hermesa w Niemczech. Wkrótce włoski ośrodek wysyłkowy będzie głównie wykorzystywany do przetwarzania zwrotów z Południowej Europy dla sprzedawcy odzieżowego About You. Będzie również służyć do obsługi przesyłek od firm trzecich, których produkty już tam są przetwarzane.

Do roku 2028 Hermes Fulfilment planuje podwojenie swojego przychodu. Ponadto firma pragnie znaleźć się wśród trzech największych dostawców usług B2C w dziedzinie logistyki przesyłek i dużych przedmiotów w Europie.

Nowe miejsce w Valdengo pomaga nam osiągnąć te cele – wskazuje Kufs.

Hermes Fulfilment w Polsce

Niemiecka firma inwestuje również w Polsce. W gminie Iłowa powstaje jeden z największych hubów logistycznych firmy w Europie i jej pierwszy obiekt firmy w Polsce. Inwestycja ma zostać ukończona do końca 2023 roku. Pracę ma tam znaleźć 1900 osób, koszt projektu wynosi 300 mln euro. Przy realizacji projektu Hermes Fulfilment współpracuje z Panattoni będącym realizatorem projektu. Centrum logistyczne zlokalizowane w Iłowej ma odpowiadać na rosnący udział sektora e-commerce. Pracownicy będą odpowiedzialni za operacje kompletacji zamówień dla firm e-commerce Grupy OTTO oraz usługi o wartości dodanej. Grupa OTTO obecna jest w ponad 30 krajach. Za operacje logistyczne Grupy odpowiadają spółki Hermes (w tym Hermes Fulfilment), które także należą do koncernu.

Czytaj też: Hermes Fulfilment inwestuje w Polsce! W woj. lubuskim powstaje park logistyczny

Wybraliśmy gminę Iłowa ze względu na jej atuty lokalizacyjne i stan infrastruktury. Jednak taka inwestycja może powstać tylko z otwartością i we współpracy z władzami – mówi dyr. zarządzająca Hermes Fulfilment na Europę Środkową i Wschodnią, Julia Hanebuth

Panattoni dostał kredyt od PEKAO. Zbuduje park w Bytomiu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button