Magazyny

Niemiecki operator uruchomił pionierskie centrum logistyczne w Hiszpanii

DB Schenker otworzył inteligentne centrum logistyczne na Półwyspie Iberyjskim. Obiekt ma zapewnić najwyższą jakość usług dla partnerów, ze szczególnym naciskiem na obsługę zamówień e-commerce. Nowoczesne rozwiązania automatyzujące obsługę obiektu zostały wprowadzone w rekordowym czasie czterech miesięcy. 

DB Schenker otwiera inteligentne centrum logistyczne w Hiszpanii

DB Schenker otworzył nowe centrum logistyczne w Hiszpanii. Obiekt odznacza się wysokim poziomiem automatyzacji. Wdrożono m.in. technologię AMR, która ma zapewnić rekordowy czas dostawy do Hiszpanii, Portugalii i Francji. Obiekt ma powierzchnię 50 000 m2 i znajduje się w Guadalajara. System oferuje innowacyjne rozwiązania pick-and-pack do szybkiego i elastycznego przetwarzania zamówień.

Zobacz także: FT: SwipBox jedną z tysiąca najszybciej rozwijających się firm w Europie

W hiszpańskim oddziale funkcjonuje 200 robotów połączonych ze zautomatyzowanym systemem pakowania. Zakład jest wyposażony w system kompletacji towarów do osób, który obsługuje około 55 000 jednostek dziennie przy użyciu autonomicznych robotów mobilnych (AMR) firmy Geek+, światowego lidera technologii AMR. System ma usprawnić pakowanie zamówień oraz realizację zwrotów.

Alfredo Alcalá, menedżer produktu DB Schenker ds. logistyki kontraktowej na Półwyspie Iberyjskim powiedział o inwestycji:

DB Schenker dokłada wszelkich starań, aby służyć sektorowi e-commerce swoją innowacyjnością i sprawdzoną niezawodnością. Zautomatyzowane rozwiązania w naszym zakładzie w Guadalajara zostały wdrożone w rekordowym czasie zaledwie czterech Zainstalowane kilka miesięcy temu, wykazały już swoją stabilność i elastyczność podczas Czarnego Piątku i okresu świątecznego. Jesteśmy dumni, że możemy sprostać oczekiwaniom i zaufaniu tak ważnego klienta, jakim jest Adidas.

Zobacz także: Cud nad rzeką Han, czyli jak Korea dokonała największego skoku gospodarczego w dziejach [RAPORT OG]

Innowacyjne rozwiązania mają zapewnić lepszą jakość obsługi

Na terenie hiszpańskiego centrum logistycznego pracę znajdzie 150 pracowników. Zautomatyzowany system przenośników ma zapewniać punktualne przetwarzanie i szybkie terminy dostaw. Aby zoptymalizować wielkość opakowania, a tym samym wykorzystanie środków transportowych, opakowanie jest dostosowywane dokładnie do wielkości wysyłanego produktu. Finalnie prowadzi to do redukcji emisji CO2 w całej sieci dystrybucji. Głównym klientem DB Schenker w Hiszpanii jest Adidas. Z uwagi na partnerstwo z czołową marką sportową operator stosuje innowacyjne rozwiązania minimalizujące wpływ swojej działalności na środowisko naturalne.

Obiekt logistyczny przeszedł certyfikację metodą BREEAM na poziomie „Very Good”. Dzięki temu wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju DB Schenker. Obiekt jest dobrze skomunikowany, znajduje się niedaleko lotniska Adolfo Suárez Madrid-Barajas i Madrytu.

Niemiecki producent prezentuje inteligentny system czujników magazynowych

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button