Magazyny

Kolejna inwestycja Harden. Nowa hala Samsunga w Polsce ukończona

Nowa hala o powierzchni ponad 60 tys. mkw. została dostosowana do potrzeb Samsunga

Harden Construction zakończył budowę nowoczesnej hali produkcyjno-magazynowej dla światowego lidera w branży elektronicznej i AGD, Samsung Electronics. Nowa hala Samsunga w Polsce powstała we Wronkach, na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej SSE. 

Hala Samsunga w Polsce ukończona

Nowa hala o powierzchni ponad 60 tys. mkw. została dostosowana do potrzeb Samsunga, z uwzględnieniem nowych linii produkcyjnych AGD firmy w Polsce. Obiekt w tym roku powinien otrzymać certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie EXCELLENT. Zastosowane rozwiązania systemowe odpowiadają wymaganiom technologicznym hali.

Ten obiekt, ze względu na swoje przeznaczenie oraz wprowadzane rozwiązania technologiczne wymagał od nas bardzo precyzyjnego poznania specyfiki przyszłej działalności, która będzie w nim prowadzona. Musieliśmy dokładnie zaplanować dosłownie każdy centymetr powierzchni hali i antresoli, zdefiniować jego przeznaczenie i przypisać rodzaj posadzki tak, aby spełniała wymogi konkretnej technologii oraz miała odpowiednią nośność. Mamy satysfakcję, że wyzwania projektowe i inżynierskie w tej inwestycji osiągnęliśmy z sukcesem – mówi Paweł Fiuczek, Dyrektor Zarządzający w Harden Construction.

Czytaj też: Harden buduje duży obiekt koło Kępna. Co tam powstanie?

Nowoczesna hala wymagała specyficznych rozwiązań

Jak przekazał główny wykonawca, nowe technologie wchodzące w skład obiektów przemysłowych stanowią wyzwanie dla architektów i inżynierów. Te innowacje wymagają specyficznych rozwiązań, takich jak optymalna nośność elementów konstrukcyjnych, zapewnienie wystarczającej przestrzeni dla bezkolizyjnego działania oraz integracja z innymi częściami infrastruktury. Harden Construction dodaje, że jego zespół projektowy i specjaliści analizują różnorodne propozycje projektowe, aby wyselekcjonować i zastosować te, które najlepiej odpowiadają potrzebom procesów produkcyjnych oraz technologii, jakich oczekuje inwestor.

Czytaj też: ORLEN Paczka ma już 5 tysięcy automatów paczkowych i dostarcza przesyłki w soboty

Możliwość realizacji tak wymagającej inwestycji to potwierdzenie posiadania przez nas bogatej oferty różnych rozwiązań i funkcjonalności, które w sposób elastyczny możemy dopasowywać do konkretnych potrzeb klienta. W przypadku tego obiektu tylko pozornie realizujemy standardowy projekt. W praktyce jest on unikatowy i specyficzny, przepełniony różnymi dedykowanymi rozwiązaniami, które mają zapewnić najwyższą efektywność użytkowania Jeśli inwestor oczekuje konkretnego rozwiązania to my je mu zaoferujemy – podkreśla Łukasz Kozerski, Dyrektor Operacyjny w Harden Construction.

Panattoni sprzedał park we Wrocławiu! To już kolejna taka transakcja

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button