PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Panattoni dostał kredyt od PEKAO. Zbuduje park w Bytomiu

Panattoni Park Bytom będzie pierwszym tego typu parkiem deweloperskim Panattoni w tej lokalizacji

Deweloper Panattoni uzyskał kredyt w wysokości aż 80 mln euro od banku PEKAO SA na zrealizowanie swojej pierwszej inwestycji w Bytomiu. Wartość planowanej powierzchni tej nowej inicjatywy to ponad 130 000 metrów kwadratowych.

Panattoni dostał kredyt od PEKAO na inwestycję w Bytomiu

Panattoni otrzymał kredyt od PEKAO na zrealizowanie swojego inauguracyjnego przedsięwzięcia w Bytomiu. Bank zdecydował się udzielić finansowania w wysokości 80 mln euro na rozwój projektu Panattoni Park Bytom.

Panattoni Park Bytom to ogromny projekt, obejmujący aż 130 000 m kw. w nowej dla nas lokalizacji, w której widzimy wielki potencjał. Dostrzega go również bank PEKAO SA, który na realizację udzielił nam kredytu w znaczącej kwocie 80 mln euro. Kolejne ośrodki województwa śląskiego przyciągają regionalnych i międzynarodowych gigantów z dziesiątek branż. Konsekwentnie wspieramy rozwój regionu dostarczając nowoczesne powierzchnie przemysłowe, a wsparcie instytucji finansowych jest niezbędne w dalszych wzrostach, dlatego dziękujemy dziękujemy bankowi PEKAO SA, który współpracuje z nami po raz kolejny, uznając wagę naszych inwestycji – mówi Karina Trojańska, Chief Financial Oficer w Panattoni.

Czytaj też: Tymbark znów inwestuje. Zbuduje nowy obiekt i parking dla mieszkańców

Wybór Bytomia nie jest przypadkowy. Obszar przemysłowy w województwie śląskim stale rośnie, a jego powierzchnia w pierwszym kwartale tego roku przekroczyła już 5 mln metrów kwadratowych. Dynamiczny rozwój sektora nieruchomości przemysłowych wpływa na przemianę śląskiego regionu, który przekształca się z historycznego zagłębia górniczego w nowoczesne centrum przemysłowe Polski. W tym obszarze powstają zaawansowane technologicznie fabryki, centra dystrybucyjne oraz logistyczne, stanowiące siłę napędową tego dynamicznego rozwoju.

Bytom jest atrakcyjną lokalizacją dla biznesu, ponieważ łączy atuty regionu, takie jak dobre połączenia komunikacyjne, dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej i bogate zasoby uzbrojonych terenów. Należy też podkreślić otwartość i probiznesowe podejście władz lokalnych. Jednocześnie na tę chwilę miasto nie dysponuje jeszcze dużą ilością nowoczesnych powierzchni przemysłowych, dlatego widzimy ogromny potencjał do rozwoju – mówi Aurelia Rachtan, Senior Development Manager w Panattoni.

Pierwszy obiekt Panattoni w Bytomiu

Panattoni Park Bytom będzie pierwszym tego typu parkiem deweloperskim Panattoni w tej lokalizacji. Dotychczasowy wkład dewelopera w regionie to obiekty o łącznej powierzchni 2,5 mln metrów kwadratowych.

Park logistyczny został zaprojektowany w taki sposób, aby obsługiwać różne sektory, w tym logistykę, magazynowanie czy produkcję. Dodatkowo, inwestycja obejmie przestrzenie socjalno-biurowe i towarzyszącą infrastrukturę, która została dostosowana do potrzeb przyszłych najemców. Uwagę zwrócono też na kwestię standardów z zakresu zrównoważonego budownictwa, a projekt uzyskał certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Deweloper skoncentrował się na zastosowaniu rozwiązań zmniejszających emisję CO2, ograniczając zużycie energii i wody. Dodatkowo, ściany i dachy obiektów będą charakteryzować się podwyższoną izolacyjnością. Wprowadzony zostanie również inteligentny system oświetlenia. Na terenie parku znajdą się także strefy zieleni przed biurami, a także infrastruktura dla rowerzystów i stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

W jakiej kondycji jest polski rynek magazynowy? Oto nowy raport

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button