DrogowyTransport

Maersk ponownie powiększa flotę o elektryczne ciężarówki Volvo

Maersk wykorzysta elektryczne ciężarówki Volvo do lokalnych dostaw

Maersk ogłosił nową inwestycję, której celem jest redukcja emisji gazów cieplarnianych w transporcie kontenerowym w Niemczech. W ramach tej strategicznej inwestycji Maersk zakupi elektryczne ciężarówki Volvo FH. Zakup 25 pojazdów to kolejny krok w spełnieniu obietnicy dekarbonizacji globalnej logistyki oraz osiągnięcia bezemisyjności do 2040 roku.

Maersk kupi elektryczne ciężarówki Volvo

Maersk wykorzysta elektryczne ciężarówki Volvo do lokalnych dostaw w miejscach takich jak duży, nowy magazyn w Duisburgu, który zostanie otwarty tego lata, oraz w obszarze Bremen/Bremerhaven, czyli w jednym z głównych portów bramkowych Maerska w Niemczech. Firma rozważa również wykorzystanie ciężarówek elektrycznych do transportu kontenerów w obrębie obszarów magazynowych, aby wyeliminować nawet mniejsze źródła emisji gazów cieplarnianych wzdłuż łańcucha transportowego.

Rozpoznając pilną potrzebę podejścia do wpływu logistyki na środowisko, podejmujemy odważny krok, zamawiając 25 zaawansowanych pojazdów elektrycznych. Te nowoczesne pojazdy, zasilane odnawialnymi źródłami energii, mają ogromny potencjał w znacznym ograniczaniu emisji dwutlenku węgla i dalszym zmniejszaniu śladu węglowego Maerska. Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na czystsze rozwiązania transportowe o minimalnych emisjach gazów cieplarnianych na całej linii. Równie istotne jest, że wprowadzenie ciężarówek elektrycznych zapewni zmniejszenie emisji hałasu w okolicach mieszkalnych, gdzie pojazdy będą działać – mówi Jens-Ole Krenzien, Dyrektor Zarządzający Maersk w Północnej Europie.

Dwie pierwsze jednostki mają zostać dostarczone przez Volvo Trucks w IV kwartale 2023 roku, a ostatnia w I kwartale 2024 roku. Zakup w pełni elektrycznych ciężarówek jest wspierany przez Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu Niemiec. Maersk rozważa również stworzenie infrastruktury ładowania zielonej energii dla swojej floty ciężarówek elektrycznych w swoich niemieckich magazynach.

Czytaj też: Maersk wykorzysta mobilne roboty w magazynach na Wyspach

Dekarbonizacja branży

Poprzez inwestycję w ciężarówki elektryczne, Maersk dąży do ustanowienia nowego standardu w zakresie transportu kontenerów w kraju. Przejście na pojazdy elektryczne doskonale wpisuje się w główne wartości firmy dotyczące wpływu na środowisko.

Oprócz działań podjętych w Niemczech, Maersk zamówił rok temu 110 ciężarówek elektrycznych Volvo VNR dla oddziałów w Ameryce Północnej, zwiększając swoją flotę w Stanach Zjednoczonych do 126 ciężarówek Volvo oraz 300 ciężarówek elektrycznych od Einride.

Pomyślne wdrożenie ciężarówek elektrycznych w Stanach Zjednoczonych oraz rosnące zapotrzebowanie wielu klientów na klimatycznie neutralną logistykę w kraju skłoniły nas do podjęcia logicznego kroku polegającego na zwiększeniu naszych działań na rzecz dekarbonizacji logistyki wewnętrznej. Wciąż jesteśmy na wczesnym etapie w dziedzinie ciężarówek elektrycznych, a wyzwaniami wciąż pozostają wyższy całkowity koszt posiadania, długie czasy wdrożenia projektów z powodu braku infrastruktury oraz niedoskonałości operacyjne. Jednak można je pokonać tylko wtedy, gdy wszyscy gracze branżowi, klienci i rządy będą współpracować – stwierdziła Julia Heil, Kierownik ds. Transformacji Energetycznej w firmie Maersk.

Maersk

Czytaj też: 10% światowej populacji jest odpowiedzialne za 48% globalnych emisji

Jak ograniczyć emisje w globalnym transporcie towarów?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button