PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
IntralogistykaMagazyny

Maersk wykorzysta mobilne roboty w magazynach na Wyspach

System Dexory wspiera zobowiązania Maersk dotyczące zrównoważonego rozwoju

Po skutecznym wdrożeniu autonomicznych mobilnych robotów (AMR) i zintegrowanej platformy danych Dexory w magazynie w Kettering w styczniu, Maersk UK&I zamierza wykorzystać mobilne roboty we wszystkich swoich magazynach w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Maersk wdroży mobilne roboty Dexory

Połączone rozwiązanie składa się dotyczy autonomicznych mobilnych robotów Dexory AMR oraz platformy DexoryView, które współpracują w celu „pomocy w mierzeniu, śledzeniu i lokalizacji towarów we wszystkich etapach logistycznych, począwszy od przyjęcia towarów, aż do składowania i wysyłki”. DexoryView, uruchomiona w styczniu 2023 roku, to platforma, która automatyzuje zbieranie danych i tworzy cyfrowe kopie magazynu w czasie rzeczywistym, aby dostarczyć większą wiedzę na temat operacji magazynowych w celu poprawy efektywności.

Kolejnym obiektem Maersk, w którym zostanie wdrożona ta technologia, będzie placówka w Tamworth. Proces ten rozpocznie się na początku czerwca, a Maersk wdroży mobilne roboty wraz z systemem we wszystkich pozostałych magazynach w regionie.

Firma logistyczna inwestuje w swoją sieć magazynową w Wielkiej Brytanii. Oprócz magazynów w Kettering i Tamworth, posiada również jeden w Doncaster oraz w kwietniu 2023 roku podpisała umowę najmu na obiekt o powierzchni 685 000 stóp kwadratowych (63 638 metrów kwadratowych) na terenie SEGRO Logistics Park East Midlands Gateway.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że kontynuujemy wsparcie dla Maersk w ich dążeniu do efektywnego i zrównoważonego globalnego integratora, jakim zamierzają być – mówi Oana Jinga, Dyrektor Handlowy w Dexory.

Czytaj też: Maersk wynajmuje część magazynu Prologis we Wrocławiu

Zrównoważony rozwój

Według Dexory, ich system wspiera zobowiązania Maersk dotyczące zrównoważonego rozwoju poprzez optymalizację istniejących zasobów w magazynach w celu redukcji odpadów. Maersk wyznaczył sobie cel osiągnięcia neutralności węglowej do 2040 roku, dążąc do realizacji tego planu we wszystkich obszarach działalności i oferowania swoim klientom „100% ekologicznych rozwiązań”.

Jako organizacja skoncentrowana na klientach, dla Maersk niezwykle istotne jest pozostanie na czele innowacji w łańcuchu dostaw i umożliwienie klientom testowania najnowszych i najlepszych rozwiązań w miarę ich rozwoju. Jesteśmy przekonani, że kontynuowanie i rozszerzenie współpracy z Dexory będzie nadal napędzać tę innowację w imieniu naszych klientów – powiedział Fergus Whinham, Kierownik ds. Handlowych w Maersk UK&I.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Maersk wchodzi w logistykę projektową. Przejmuje już inną firmę

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button